צפו: "משמרות הצניעות" בעארבה נגד מכירת האלכוהול

קבוצה קיצונית בכפר עראבה שבצפון החליטה שהחוק שמגביל מכירת משקאות חריפים לא מספיק לה. האמצעים שלה: אלימות ואפילו ירי על בעלי חנויות האלכוהול בכפר. כך זה נראה

זה קרה בכפר עראבה שבגליל התחתון לפני שבועיים: שלושה חמושים מגיעים בריצה ופורצים לחנות. הם לא מחפשים שם כסף - אלא משהו אחר לגמרי: אלכוהול. והכל - מול המצלמות.

הפורצים פתחו באש, והוציאו את אחד הלקוחות החוצה. את בעל החנות הם הכו במוט. אחרי שסיימו את מסע ההפחדה האלים, נמלטו מהמקום כשהם מותירים הרס רב. "הם הגיעו עם טנק דלק, איימו לשרוף את החנות והכו את אבא שלי. למה? בגלל שאנחנו מוכרים אלכוהול", סיפר אחד מבעלי החנות.

בינתיים הבקבוקים לא יורדים מהמדפים

בחודשיים האחרונים מרגישים בחנויות האלכוהול את נחת זרוען של מה שהם מגדירים "משמרות הצניעות המקומיות". קבוצת קיצוניים, שלבושה מזכיר את אנשי הטאליבן. מי שכבר שילם את המחיר, יודע לאן להפנות אצבע מאשימה, אבל חושש. התופעה המסוכנת הזו מדאיגה גם את מנהיגי הציבור הערבי.

את הבר הראשון בכפר, בחרו הקיצוניים לרסס בכדורים. בתחילה התנפצה המנורה. אחר כך נאלצו החוגגים למצוא להם מקום מחסה. בעלי החנויות שוקלים איך להתמודד עם מי שמאיים עליהם בשם הדת, אבל בינתיים - הבקבוקים עוד לא יורדים מהמדפים.

רוצים לקבל עדכוני חדשות שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק