הרפז ישתחרר לביתו בתנאים מגבילים

ביחב"ל הוחלט לשחרר את הרפז לאחר שהודה כי הוא זה שזייף את המסמך ולא נמצאו ראיות לכך שעשה זאת עם אחרים. כמו בדיון הקודם בעניינו, הרפז לא יהיה נוכח גם בדיון שיתקיים הבוקר בבית משפט השלום בפתח תקווה על תנאי שיחרורו

כשבוע לאחר שנעצר בחשד לזיוף המסמך המכונה "מסמך גלנט - בועז הרפז ישוחרר לביתו. זאת, על סמך הסכמה בין פרקליטיו של הרפז ובין הפרקליטות. הרפז, סגן אלוף במילואים, צפוי להשתחרר הבוקר למעצר בית בתנאים מגבילים לאחר שהמשטרה הסכימה לשחררו ממעצר לפני הדיון בעניינו בבית משפט השלום בפתח תקווה. 

על פי החלטת בית המשפט, על הרפז לשהות במעצר בית מלא במשך עשרה ימים בביתו במודיעין. ייאסר עליו ליצור כל קשר עם המעורבים בחקירה או עם התקשורת, ייאסר עליו לצאת מן הארץ למשך 90 ימים והוא יחויב להפקיד את דרכונו. כמו כן, יחתום הרפז על ערבות עצמית בסך 50,000 שקלים ותיחתם ערבות של צד שלישי על אותו הסכום. עד למילוי כל תנאי השחרור יישאר הרפז במעצר ויובא בפניי שופט מחר.

בחקירתו, הרפז הודה כי הוא זה שזייף את המסמך ולא נמצאו ראיות לכך שעשה זאת עם אחרים. כמו בדיון הקודם בעניינו, הרפז לא יהיה נוכח גם בדיון שיתקיים הבוקר בבית משפט השלום בפתח תקווה על תנאי שיחרורו.

לאחר שהודה בזיוף המסמך - אך חזר בו מהודאתו, במשטרה מעריכים הערב כי סא"ל במיל' בועז הרפז, החשוד בזיוף "מסמך גלנט", פעל לבדו. בתחילה העריכו החוקרים כי הרפז הוא חלק מקבוצה גדולה יותר אך כעת, נכון לעכשיו, מתברר אחרת.

סירב להיבדק במכונת אמת

פרקליטו של הרפז טען בדיון האחרון בעניינו כי הוא הודה בחיבור המסמך בגלל לחץ החוקרים, אך עם זאת הוא סירב להיבדק במכונת פוליגרף בעניין הודאתו. עמדתו של הרפז מעלה את החשד שישנם גורמים נוספים שמעורבים בזיוף המסמך שהרפז מעוניין לא לחשוף אותם.

בסוף השבוע שוב שינה הרפז את גרסתו, וטען כי הוא עומד מאחורי זיוף המסמך. במשטרה לא ממהרים לאמץ גם את הגרסה הזו וממשיכים להעריך כי הרפז לא פעל לבדו, וייתכן שהוא מנסה לחפות על שותפים נוספים לתרמית.

שלושה שבועות לאחר חשיפת פרשת המסמך ב"אולפן שישי" הודה הרפז כי הוא זה שזייף את המסמך שהסעיר את צמרת המערכת הביטחונית והפוליטית. במהלך חקירתו חזר בו קצין המילואים מגרסתו הראשונה וסיפר כי הוא אכן זה שעומד מאחורי המסמך. בנוסף אמר הרפז כי פעל לבדו ללא שותפים אחרים.

במשטרה, כאמור, ממשיכים לחקור את גרסתו של הרפז, שעל פי ההערכות רצה לעכב את מינוי הרמטכ"ל ה-20 כיוון שסבר שהקדמת בחירת המחליף היא צעד שנועד לפגוע ברמטכ"ל המכהן גבי אשכנזי.

רוצים לקבל עוד עדכונים בפרשת גלנט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מסמך גלנט" - סיקור מיוחד:

לראשונה: חושף "מסמך גלנט" מדבר

גם מקורבו של אשכנזי בין הנחקרים

הרמטכ"ל העיד: נקלתי במסמך לפני שבועות

המשטרה: לא זקוקים ל"מסמך גלנט"

פרשת גלנט: אבי בניהו נחקר במשטרה

ערוץ 2 נדרש למסור "מסמך גלנט"

גלנט מנסה לסכסך בין ברק לרמטכ"ל?

מסמך גלנט - רק קצה הקרחון

מקור המסמך - "אמין, מוכח ופורה"