"מדליף המסמך" סירב למכונת אמת

ביהמ"ש קיבל את ההסכם בין חוקרי היאחב"ל והפרקליטות והאריך ב-4 ימים את מעצרו של ס"אל במיל' בועז הרפז שהודה שלשום בזיוף "מסמך גלנט". פרקליטיו של הרפז טענו שהודה בזיוף בעקבות לחץ החוקרים. בנוסף, המשטרה נענתה לבקשתו של הרפז שלא להגיע לבית המשפט

קצין צה"ל החשוד בהדלפת המסמך יישאר במעצר לארבעה ימים נוספים, כך החליט בית המשפט בהתאם להסכם שגובש בין חוקרי היאחב"ל והפרקליטות. כמו כן, המשטרה נענית לבקשת פרקליטיו של הרפז, לפיה הוא לא יובא לאולם הדיונים על מנת שלא ייפגש עם אמצעי התקשורת.

פרקליטו של הרפז טוען שהודה בחיבור המסמך בגלל לחץ החוקרים, אך עם זאת הוא סירב להיבדק במכונת פוליגרף בעניין הודאתו. עמדתו של הרפז מעלה את החשד שישנם גורמים נוספים שמעורבים בזיוף המסמך שהרפז מעוניין לא לחשוף אותם.

בסוף השבוע שוב שינה הרפז את גרסתו, וטען כי הוא עומד מאחורי זיוף המסמך. במשטרה לא ממהרים לאמץ גם את הגרסה הזו וממשיכים להעריך כי הרפז לא פעל לבדו, וייתכן שהוא מנסה לחפות על שותפים נוספים לתרמית.

שלשום, שלושה שבועות לאחר חשיפת פרשת המסמך ב"אולפן שישי" הודה הרפז כי הוא זה שזייף את המסמך שהסעיר את צמרת המערכת הביטחונית והפוליטית. במהלך חקירתו חזר בו קצין המילואים מגרסתו הראשונה וסיפר כי הוא אכן זה שעומד מאחורי המסמך. בנוסף אמר הרפז כי פעל לבדו ללא שותפים אחרים.

במשטרה, כאמור, ממשיכים לחקור את גרסתו של הרפז, שעל פי ההערכות רצה לעכב את מינוי הרמטכ"ל ה-20 כיוון שסבר שהקדמת בחירת המחליף היא צעד שנועד לפגוע ברמטכ"ל המכהן גבי אשכנזי.

 רוצים לקבל עוד עדכונים בפרשת גלנט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מסמך גלנט" - סיקור מיוחד:

לראשונה: חושף "מסמך גלנט" מדבר

גם מקורבו של אשכנזי בין הנחקרים

הרמטכ"ל העיד: נקלתי במסמך לפני שבועות

המשטרה: לא זקוקים ל"מסמך גלנט"

פרשת גלנט: אבי בניהו נחקר במשטרה

ערוץ 2 נדרש למסור "מסמך גלנט"

גלנט מנסה לסכסך בין ברק לרמטכ"ל?

מסמך גלנט - רק קצה הקרחון

מקור המסמך - "אמין, מוכח ופורה"