החשוד למפתה: "שהרב ייגע לך בחזה"

מבקר עיריית נתיבות, המקורב לחצר הבאבא ברוך, תועד בהקלטה כשהוא מנסה לכאורה לשדל צעירה לפתות ולתעד את הרב איפרגן. "שיחבק אותך, שיעשה משהו", הדריך החשוד את המפתה. בראיון בלעדי הוא אומר הערב: "היא טמנה לי פח"

שמעון אלון, מבקר עיריית נתיבות והאיש שנחקר בחשד ששלח נערת פיתוי לרב איפרגן ולאישיות רבנית נוספת בעיר, מכחיש היום כי היה מעורב במעשה וטוען כי היוזמה להפללת הרבנים - הגיעה דווקא מאותה צעירה.

"הראשוניות של הפנייה הייתה שלה", אמר אלון בראיון בלעדי לחדשות 2. "היא סיפרה לי על הפעילות שלה עם אישיות רבנית מקומית. לאחר מכן אמרה לי, 'מה אתה אומר אם אביא לך תיעוד של ההתנהלות עם אותה אישיות?'. לא יזמתי שום דבר, אפילו את הסכומים היא נקבה. רק הייתי שותף בשיחה".

אלון נעצר לפני שבועיים בחשד למעורבות בפרשה שמסעירה את נתיבות, נחקר, שהה במעצר בית במשך חמישה ימים ושוחרר בערבות. "פתאום היא באה, מעלה את השם שאתה ציינת בשיחה (הרב איפרגן) וזה הפתיע אותי. היא זאת ששאלה 'איזה סכום תיתן לי'".

"היא רצתה להכשיל אותי"

בהקלטות שיחות הטלפון בין אלון לבין הצעירה, שנמצאות בידי המשטרה, נשמעת הצעירה שואלת: "כמה תמונות צריך?", ואלון לכאורה עונה לה: "לא משנה, שלוש, שתיים". לאחר מכן השניים דנים בצילומים - עם בגדים או בלי בגדים.

"אבל מה לצלם בהן?", שואלת הצעירה. "נגיעה, מחזיק, לא יודע". היא ממשיכה לשאול ואלון נשמע עונה לכאורה: "מה אכפת לי, העיקר שיחבק אותך, יעשה משהו, שייגע לך בחזה".

בשיחה נוספת נשמעת הצעירה אומרת, "גם אם אני אעשה דבר כזה עם הרנטגן זה לא יהיה 50 (אלף שקלים), מה אני פראיירית?". בראיון הבלעדי הוסיף הערב אלון, "לא שילמתי לה ולא ציידתי אותה. שקל לא קיבלה. היוזמה, השמות, הכול היה שלה".

"אני לא מכיר את הרנטגן, לא דיברתי איתו מעולם. אני מעריך את האיש, אף פעם לא חשבתי לפגוע באישיות כזאת, אין לי שום קשר אליו. זה נפל עליי, היא רצתה להכשיל אותי", אמר אלון שנחשב למקורב לחצרו של הבאבא ברוך, לה יריבות ארוכת שנים עם חצר הרב איפרגן, על יוקרה ובעיקר על הכסף של המאמינים.

"אני מקורב מילדות למקום הזה. אוהב, תורם ומסייע", הסביר אלון והוסיף, "מעולם אין ולא הייתה להם (לחצר הבאבא ברוך) יד בעניין, לא שותפים לזה, לא בידיעה לא ברמז". על האישומים נגדו אמר: "אני מוכן לעמוד בעימות עם הגברת בכל תנאי ובכל מצב".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק