"נוכל הדוגמניות" כבר הונה בעבר

נוכל שהציג עצמו כמיליונר ביקש מסוכן הדוגמניות עדי ברקן לצלם עבורו קטלוג אופנה שיעזור לו לייבא מותגי אופנה. לאחר הפקה מושקעת הסתבר שאותו אדם נעלם מבלי לשלם. היום התברר שבעבר כבר הורשע בהתחזות. הוא גם חשוד בהונאת שתי נשים, אחת מהן בעליה של סוכנות דוגמנות

לתרמית כזו לא ציפה סוכן הדוגמניות עדי ברקן. גבר שהתחזה למיליונר ביקש ממנו להפיק עבורו פרויקט אופנה במאה אלף שקלים ואז נעלם. ברקן אסף 12 דוגמניות מהסוכנות שלו ויצא לחמישה ימי צילומים שלאחריהם הסתבר שלא יזכה לתמורה כלשהי, שכן "המליונר" לא הולך להחזיר את ההשקעה.

אותו נוכל, שהציג עצמו בשם "אריאל", סיפר לברקן שהוא נכד של בנקאי מולטי-מיליונר מרוסיה ושהוא מעוניין להביא לארץ מותגי הלבשה תחתונה. ככל שחלף הזמן הרגיש ברקן שההפקה לא מספיק מקצועית למרות שאת "אריאל" ליוו עוזרים אישיים ושתי מכוניות יוקרתיות שהיו אמורות כביכול להעלים את הספקות.

בדיקה שעשה סוכן הדוגמניות גילה שהחברה איתה חתם על ההסכם, היא פיקטיבית לחלוטין. אותו "אריאל" שכנראה הבין שעלו עליו, ניתק את הקשר עם ברקן ועם אנשי ההפקה והכספים שהבטיח להשקיע בהפקת האופנה היוקרתית לא הגיעו מעולם. "איך יש לבן אדם לב לעבוד על כולם כשהוא יודע שחלק מהכספים היה מיועד להגיע לדוגמניות שסובלות מבעיות אכילה?", אמר ברקן ל"ידיעות אחרונות".

הורשע בעבר בהונאה

מפלג ההונאה של מחוז תל אביב זיהו את תמונת החשוד שהועברה להם כבר בתחילת החקירה וסיפרו כי אותו נוכל מוכר להם מעבירות מרמה קודמות. החוקרים גילו שכל הפרטים שהציג "המליונר" היו שקריים לחלוטין. אחד מכיווני החקירה שנבדקים הוא ש"אריאל" קיווה להשתמש בצילומים כדי לשכנע אנשי עסקים לשלם לו על המוצרים הפיקטיביים ולהיעלם עם הכסף מבלי לספק את הסחורה.

עם סיום החקירה הסמויה שניהלה המשטרה נעצר החשוד בן ה-33 בביתו בנתניה והיום הוא מובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט. כמו כן אספה המשטרה שמות של קורבנות נוספים שאותם על פי החשד "עקץ" בעבר. בין הקורבנות גם נשים איתן היו לו מערכות יחסים שהסתיימו בעבירות מרמה בשווי מיליוני שקלים.

רב נגד יונה בצ'ינסקי סיפרה לחדשות 2 באינטרנט כי "הוא הורשע כבר בעבר בעבירות דומות, גם בהתחזות. תמיד התחזה למיליונר והונה גם נשים. הורשע ב-2008 וב-2009, עם אותו סיפור בדיוק". בבית המשפט נכחה גם אמו של החשוד שאמרה, "מדובר בילד טוב. אולם לא טלית שכולה תכלת, אבל כל הזמן מאשימים אותו בדברים שלא את כולם עשה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק