עיריית י-ם: "משפחת התינוקת שמתה מטופלת כבר שנים"

תינוקת בת חצי שנה שחלתה לפני כמה ימים ולא טופלה מתה היום כתוצאה מהזנחה. הוריה הזמינו רק היום את מד"א כדי לטפל בתינוקת, אך כבר היה מאוחר. מבדיקת המשטרה עולה כי מדובר בהורים ל-7 ילדים שחיו בהזנחה. שכן של המשפחה: "האמא הייתה מרביצה לילדים". עיריית י-ם: המשפחה מטופלת שנים באופן אינטנסיבי

חשד להזנחה חמורה שהביאה למותה של פעוטה בת חצי שנה בירושלים: צוות של מגן דוד שהוזעק לדירת משפחה בעיר מצא במקום פעוטה במצב אנוש לאחר שככל הנראה לא קיבלה טיפול רפואי במשך תקופה ממושכת. במקביל לטיפול הרפואי, הוזעק למקום כוח משטרה שבודק חשד להזנחה קשה של ההורים.

המשפחה מתגוררת בדירה קטנה בירושלים, יחד עם שבעת ילדיהם. הצוותים הזדעזעו מהתנאים הפיזיים הקשים שנגלו לעיניהם בדירה. מבדיקה ראשונית של המשטרה עולה כי התינוקת חלתה לפני מספר ימים, אך לא זכתה לטיפול רפואי.

עדיין לא ברור מה גרם להורים למנוע מהפעוטה טיפול רפואי שיכול היה להציל את חייה, אך בסופו של דבר ההזנחה הקשה הובילה למותה של התינוקת. צוותי מד"א פינו את הפעוטה במצב אנוש לבית החולים שערי צדק בירושלים, שם נקבע מותה על ידי רופא.

"האמא הייתה מרביצה להם וצועקת"

"השותף שלי שגר פה כבר שנתיים וחצי סיפר לי שהילדים סובלים מהתעללות", אמר היום אחד השכנים של המשפחה שסירב להזדהות. "האימא הייתה מרביצה להם וצועקת", הוסיף השכן. המשטרה פתחה בחקירה והמקרה הועבר גם לטיפול רשויות הרווחה בעיר שפתחו בבדיקה.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה למקרה כי "מרגע קבלת ההודעה אגף הרווחה בעירייה עוקב ומתאם את הפעולות הנדרשות עם המשטרה. סיבת המוות עדיין לא ידועה ונמצאת בחקירה. מבדיקה שערך האגף עולה כי התינוקת טופלה בטיפת חלב וקיבלה את כל הטיפולים הנדרשים, כולל קבלת חיסונים בזמן. התפתחות התינוקת הייתה תקינה ומשקלה היה תקין".

"מדובר במשפחה המטופלת על ידי שירותי הרווחה מזה שנים באופן אינטנסיבי ולכל אחד מבני המשפחה הותאמה תכנית טיפול בהתאם לצרכיו. כל ילדי המשפחה נמצאים במסגרות חינוכיות בהתאם לגילם. חשוב להדגיש כי לא הייתה כל אינדיקציה שדרשה הוצאת ילדים מהבית. עובדי אגף הרווחה מקיימים קשר רציף עם ההורים ועושים כל מאמץ לאפשר להורים לגדל את הילדים. ההורים משתפים פעולה עם גורמי הרווחה ומשתתפים בצורה מלאה בתכניות הטיפול שניתנו להם", עוד נמסר.

בעיירה גם אמרו כי "המשפחה מקבלת הנחייה הורית אינטנסיבית על ידי פסיכולוגית, במסגרת תכנית מקצועית להדרכה בתחום הטיפול במשפחה, 3 פעמים בשבוע בבית המשפחה. העירייה פעלה ופועלת לתת סיוע מרבי למשפחה בכל התחומים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק