צפו: כך הפלילו שתי סוכנות 29 סוחרי סמים

הן צעירות, יפות, ובעיקר מתוחכמות. הכירו את אורטל ארוך ומאשה קושרסקי שעלו לארץ ממקסיקו ומאוקראינה והתגייסו לשירות המשטרה. המידע שאספו הביאו למבצע מעצרים באזור הצפון שבמהלכו נעצרו 29 סוחרי סמים ועבריינים שנפלו ברשתן של השתיים. כך זה נראה

הן היו מוכרות כסטודנטיות כבנות 20 שעלו ממקסיקו ומאוקראינה, אך התגלו כסוכנות סמויות מתוחכמות שהביאו להפללתם של 29 סוחרי סמים. במשך שמונה חודשים פעלו שצי הבנות התמימות למראה בלב זירת הסמים בצפון, ואחרי שרכשו את אמון הסוחרים רכשו מהם סמים מסוגים שונים. רק הלילה, לפני תחילת גל המעצרים, גילו משפחותיהן של אורטל ארוך ומאשה קושרסקי את עיסוקן האמיתי.

קרוב ל-200 בלשים מימ"ר חוף, אנשי יס"מ ושוטרים ממשמר הגבול השתתפו במבצע המעצרים שהחל לפנות בוקר וזכה לכינוי "מלאכיות משמיים". הצוותים פשטו על בתי החשודים שמכרו לשתי הסוכנות הצעירות סמים מסוג קוקאין, אקסטזי, מריחואנה וחשיש, וגם כדורי חגיגת. הפשיטות החלו בערערה, דרך וואדי ערה, אור עקיבא, ג'סר א-זרקא, חיפה והקריות, ועד עכו. בסך הכל נעצרו 29 סוחרים שסיפקו מאות קילוגרמים של סמים לתושבי האזור.

אך מבצע המעצרים לא היה מתאפשר ללא "שתי המלאכיות" שהפכו לשוטרות לפני זמן קצר יחסית. מאשה קושרסקי (22) עלתה לפני תשע שנים מאוקראינה, בעוד חברתה, אורטל ארוך (21) עלתה ממכסיקו לפני שלוש שנים. שתיהן שירתו במשטרה וקיוו להמשיך בארגון גם לאחר השחרור, אך מפקדיהן ייעדו אותן לתפקיד גדול מזה וגייסו אותן כשוטרות סמויות.

בני משפחתן חשבו שהן סטודנטיות רגילות, והתפלאו מדוע הפסיקו במאמצים להמשיך בשירותן במשטרה. הם לא ידעו שבאותם ימים ה"סטודנטיות" בילו את רוב זמנן עם סוחרי סמים ועבריינים שלא קשורים לעולם האקדמי. בסך הכל הן ביצעו 42 עסקות סמים ונתפסו גם 12 כלי רכב ששימשו את העבריינים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק