מהנדס משטרתי קבע: רשלנות בהתקנת הכבל החשמלי בבריכה

במשטרה קובעים היום כי התקנת הכבל החשמלי בבריכה בקריית מוצקין לא הייתה בטיחותית, ולכן גובר החשד כי רשלנות היא שהביאה לתוצאות הטרגיות שהובילו לפציעתו הקשה של איתי פרויים בן ה-5. הדברים עולים מקביעתו של מהנדס חשמל מטעם המשטרה שבדק את הממצאים בשטח

יומיים אחרי התאונה הקשה שהובילה להתחשמלותו של איתי פרויים בן ה-5 בבריכה של קריית מוצקין, קבע היום מהנדס חשמל מטעם המשטרה כי התקנת הכבל החשמלי בבריכה בוצעה באופן בלתי בטיחותי ובאופן שמסכן באופן חמור את המתרחצים.

אחרי שאמש חלה החמרה במצבו פרויים בן ה-5, ממשיכים בני משפחתו גם היום להמתין מחוץ לחדרו בבית החולים רמב"ם בתקווה לבשורות טובות - שגם הבוקר לא הגיעו.

במהלך יום האתמול חלה הידרדרות במצבו של איתי בן ה-5, שחובר למכשירים נוספים לאחר שעוד מערכות בגופו קרסו. מבית החולים נמסר כי הוא עדיין מורדם ומונשם במחלקת טיפול נמרץ ילדים. רק לאחר שיתעורר מהתרדמת, יהיה אפשר לדעת כמה נזק נגרם למוחו ולתפקודו.

החקירה מתנהלת באיטיות

עדיין לא ידוע האם נגרם לו נזק מוחי. פרויים (חדשות 2)
אחרי המחדל שהוביל להתחשמלותו של בן ה-5, נחשף שלשום בערב סרטון משפחתי המתעד את הדקות האחרונות שלפני ההתחשמלות. אביו סיפר לפני יומיים על המצב הקשה שבו נמצא איתי. "הוא היה מת ל-10 דקות, אמר בכאב.

במקביל, ממשיכים במשטרה לחקור את התאונה שהובילה לנסיבות הטרגיות, אך החקירה מתנהלת באיטיות מאחר שהשוטרים לא רגילים לחקירות מן הסוג הזה. יצוין בנוסף כי עשרת הילדים הנוספים שנפצעו קל בתקרית שוחררו בינתיים לביתם, לאחר שהסתיים הטיפול הרפואי בהם עוד ביום התאונה.

הילד שטבע בג'קוזי בסכנת חיים

בבית החולים סורוקה מוסיף להיות קריטי מצבו של הילד בן ה-3 שטבע בביתו באילת, לאחר שככל הנראה החליק על שפת הג'קוזי ונפל פנימה. מבית החולים נמסר כי הוא עדיין מורדם ומונשם ביחידה לטיפול נמרץ.

מהחקירה הראשונית של המקרה עולה כי בני משפחתו של הילד הבחינו בו על קרקעית הג'קוזי ומשו אותו מיד מהמים. הוא הובהל בתחילה לבית החולים יוספטל בעיר במצב אנוש כשהצוות הרפואי הצליח בתחילה לייצב את מצבו.

"היו הרבה ילדים שהשתכשכו בבריכה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט סנ"צ איתן גדסי, דובר משטרת אילת. "הילד היה באזור הג'קוזי ובלי ששמו לב הוא נפל למים". המשטרה בודקת חשד לרשלנות ההורים. מבית החולים יוספטל נמסר כי הפעוט נפגע בעיקר מבליעת כמות גדולה מאוד של מים.