תאונת הרכבת: חיים גוטשטיין לישר ישורון: "הכל משמים"

אביו של הניצול היחיד מתאונת הרכבת בדרום פגש אמש את נהג המיניבוס, החשוד כי פרץ את מחסום הרכבת והביא למותם של ששת בני משפחת גוטשטיין. "אנחנו לא כועסים עליך, בורא עולם מנהל אותו וכלום לא נמצא בידינו", אמר לו ועודד אותו. בהמשך השבוע יפגוש ישורון את דוד גוטשטיין, הניצול היחידי מהתאונה

פגישה בין נהג שעל פי החשד גרם למותם של שישה בני משפחה אחת לבין אביו של אחד הניצולים, אמורה בדרך כלל להיות פגישה טעונה ומלאת כעס. לא כך היה בפגישה בין ישר ישורון לבין חיים גוטשטיין, שבנו דוד הוא הניצול היחידי מבין בני משפחתו שנסעו במיניבוס שחצה את מחסום הרכבת. גוטשטיין הגיע לביתו של ישורון בביתר עילית, שם הוא שוהה במעצר בית, ועודד אותו.

"אנחנו לא כועסים עליך", אמר גוטשטיין לנהג, "הכל מידי שמים ודבר לא בידי אדם. בורא העולם מנהל אותו והוא אחראי לכל". מחרתיים צפוי לפגוש ישורון את דוד גוטשטיין, הניצול מהתאונה. "אני רוצה לפגוש אותו כדי להגיד לו שאני לא כועס עליו", אמר גוטשטיין.

"הוא מרגיש אשם"

בית משפט השלום בקריית גת שחרר בשבוע שעבר למעצר בית בתנאים מגבילים את ישר ישורון, נהג המיניבוס שעל פי החשד גרם לתאונת הרכבת הקטלנית בה נהרגו שבעת בני משפחת ברנשטיין-גוטשטיין.

בנוסף הוצא נגד ישורון, שישהה בבית חמותו, צו עיכוב יציאה מהארץ למשך 180 יום. כמו כן הוא הפקיד את דרכונו ו-20 אלף שקלים כערבות לכך שלא ינסה להימלט מישראל. במהלך הדיון טען נציג המשטרה כי ישורון מסר גרסאות שאינן עולות בקנה אחד עם המציאות בשטח ואינו משתף פעולה כנדרש. בית המשפט דחה את הטענות וקבע כי הוא אינו מסוכן לציבור ושייתכן שהעייפות בשל שעות החקירה הארוכות ומצבו הבריאותי הקשו עליו לענות על שאלות החוקרים.

"הוא מרגיש איום ונורא, שהוא אשם", סיפר פרקליטו, עו"ד אלי כהן, וציין כי מרשו לא ניסה לפרוץ את המחסום, כפי שטענה המשטרה. "יש כאן אי הבנה מוחלטת שתתברר בסופו של דבר", הסביר עו"ד כהן והביע שביעות רצון מהחלטת בית המשפט: "אין לו כוונה ללכת לשום מקום. יש לו שישה ילדים, הוא אינו מסוכן לציבור ואין חשש שיימלט מהארץ".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון הרכבת: סיקור מיוחד

7 נהרגו בתאונת רכבת בדרום

נוסעת ברכבת: המראות במקום קשים

תזכורת: נהגים ישראלים משתוללים על הפסים

נהג הרכבת משחזר את התאונה

שלב אחרי שלב: כך התרחשה התאונה

נהג המיניבוס נפצע קל

שר התחבורה לנהגים: קחו אחריות

נהג הקטר: בנס הרכבת לא התפרקה

היחיד ששרד: לא יודע מה קורה עם כולם

שבעת בני המשפחה הובאו למנוחות