בכיר בשב"ס מאוים: אשתו אחת מהחשודים

פרסום ראשון: מזה 4 חודשים מאובטח בכיר בשירות בתי הסוהר, מחשש לפגיעה בחייו. אמש, במארב משטרתי סמוך לביתו, נעצרו שלושה בני אדם, אחת מהן היא אשתו בנפרד, בחשד שעקבו אחריו. במשטרה חושדים גם כי המידע שנאסף יועד לעבריינים המרצים עונש מאסר. צפו ברגעי המעצר

כך נראה הסוף של חקירה ארוכה של איומים נגד בכיר בשב"ס: אשתו בנפרד מתועדת בצילומים, בזמן מעצרה אמש, סמוך לביתו בטבריה. החשד: אספה מידע שאמור היה לאפשר לעבריינים לפגוע בו, בתת-גונדר אלברט לנקרי.

"רוצה להגיד לנו מה קרה?", נשאלה האישה כשהובאה לבית המשפט. "התכוונת לפגוע במישהו?". "לא רציתי", השיבה לאה לנקרי בעודה כובשת את פניה בידיה. "הגברת הזאת ניסתה לאסוף ראיות נגד בעלה לבית הדין הרבני", מסביר עו"ד אבי שי, סנגורה של לנקרי. "ותו לא".

אבל במשטרה חושבים אחרת. הם עקבו מקרוב, ידעו שתת-גונדר לנקרי מאוים על ידי אסיר שביקש לרכוש אקדח כדי לירות בו. אמש נערך מארב, הפרודה לאה לנקרי, החבר החדש שלה, נהג הסעות וידידה נוספת לקחו מצלמה מיוחדת ונסעו לתעד את ביתו החדש של הקצין, ואת התנהלותו.

"החבר לא ידע על הכוונה"

בסרטון ניתן לראות את החבר והידידה יורדים מרכב ההסעות, מתקרבים לבית הקצין, אז בלשי הימ"ר קפצו החוצה, סרקו את הרכב ובפנים מצאו, מסתתרת, את פרודתו של לנקרי. עוד ניידות הוזעקו למקום ויצחק אבני, החבר החדש של לאה לנקרי, נעצר במקום. במשטרה חודשים כי הוא התכוון להעביר את המידע שנאסף על בכיר השב"ס, לעבריינים בכלא.

עו"ד עבד פאהום, סנגורו של אבני, אמר לחדשות 2 כי "הם בקשר רומנטי, הוא התבקש לעזור לה, להסיע אותה, לעשות איתה צילומים ותו לא. הוא לא ידע על כוונתה, לא הייתה לו שום כוונה פלילית".

רק אחרי 10 דקות של שכנועים, הסכימה לאה לנקרי לצאת מהטרנזיט והיא נעצרה. כעת בודקים השוטרים האם היא ידעה שהמידע שאספה על בעלה בנפרד, תת-גונדר לנקרי, היה מיועד לעבריינים. בית משפט השלום בנצרת האריך את מעצרה ב-3 ימים. גם החבר החדש שלה יישאר במעצר בימים הקרובים, במשטרה מנסים כעת לעצור עוד עבריין שמעורב בפרשה.

ובינתיים בשב"ס ימשיכו לאבטח את לנקרי, מפני איומים חיצוניים - וגם מבית.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק