בית המשפט: לשחרר למעצר בית את חיים פרלמן

בית המשפט הורה לשחרר למעצר בית את חיים פרלמן, החשוד שרצח 4 פלסטינים ופצע 7 נוספים. השב"כ: לא נתגבשו די ראיות להעמידו לדין, אך הוא עדיין החשוד המרכזי

התפתחות מרעישה בפרשת "המחבל היהודי": בית משפט השלום בפתח תקווה הורה בצהריים לשחרר למעצר בית את חיים פרלמן. לבקשת המשטרה עוכב השחרור למחר, כדי לאפשר לה לערער על ההחלטה. במהלך הדיון נטען על ידי נציג המשטרה כי אחד מקורבנותיו של פדרמן זיהה אותו במהלך מסדר.

"אני חושב שהגיע הזמן לפתוח בחקירה נגד התנהלות השב"כ שהייתה מבזה", אמר פרקליטו של פרלמן, עו"ד עדי קידר והביע סיפוק מההחלטה.

אמש סירב הפרקליט של פרלמן, החשוד ברצח ארבעה פלסטינים לבקשת המשטרה לעמוד הבוקר למסדר זיהוי מול שבעת הפלסטינים, שאותם, על פי המיוחס לו, דקר ופצע לפני 12 שנים בירושלים. "מדובר בתרגיל חקירה לא הוגן", טען עו"ד קידר, שכן תמונתו של פרלמן מתפרסמת כבר כמעט חודש ימים בכל אמצעי התקשורת.

הפרקליט התלונן אתמול במחלקה לחקירות שוטרים נגד חוקרי המשטרה והשב"כ על כך שלטענתו עינו את פרלמן ימים ארוכים, כשכבלו את ידיו ורגליו לכסא לשעות ארוכות, ואחר-כך השפילו אותו פיזית ונפשית.

בתחילת השבוע מתח בית המשפט ביקורת על חוקרי השב"כ, וקבע כי אין התקדמות ממשית בחקירה נגד החשוד. "אין ראיות ממשיות להרשעתו", אמר השופט. עוד נטען כי רוב הראיות שיש בידי החוקרים הן מתחילת החקירה.

השב"כ: פרלמן עדיין החשוד המרכזי

"החלטת בית המשפט מדברת בעד עצמה ומחזקת את מה שאמרנו מהיום הראשון - שאין ראיות ממשיות נגד פרלמן, שאין התקדמות בחקירה והתנהלות החקירה לא תקינה ואינה מתחשבת בכך שהוא עצור", אמר בתגובה פרקליטו.

לאחר החלטת בית המשפט, פרסם השב"כ הודעה מיוחדת בעניינו של פרלמן. "קדמה למעצרו וחקירתו של מר פרלמן חקירה סמויה ממושכת שהתנהלה בדרכים שונות והובלה על ידי שב"כ בתיאום עם פרקליטות המדינה ורק בהמשך לה הוחלט על מעצרו", נכתב בהודעת השב"כ.

"בשלב זה, לא נתגבשו די ראיות על מנת להעמיד לדין את פרלמן", נכתב עוד. "יחד עם זאת, החשדות כנגדו לא הוזמו, ולהערכת שב"כ פרלמן נותר חשוד מרכזי בביצוע הפיגועים".

עוד בנושא "המחבל היהודי":

נועם פדרמן: "פרלמן קיבל 25,000 ש"ח מהשב"כ"

פעיל ימין נעצר בחשד לרצח 3 פלסטינים

צפו: המחבל היהודי מוסר את גרסתו למצלמות