דיווח בשוודיה: ישראל במקום ה-6 במקרי האונס בעולם

נתונים שמפרסם עיתון שוודי מציבים את ישראל במקום ה-6 במספר מקרי התקיפה המינית המדווחים בעולם. בארץ, כך עולה מהממצאים של סוכנות האו"ם, גבוה מספר הדיווחים על אונס ביותר מפי 10 ביחס לטורקיה ויפן

נפגעת תקיפה מינית. אילוסטרציה (shutterstock)

דוח של האו"ם חושף תמונה מדאיגה לגבי היקף הפשיעה המינית החמורה בישראל.

על פי נתונים שפרסם העיתון השוודי "אפטונבלאדט", ניצבת ישראל במקום השישי ברשימת מקרי האונס המדווחים בעולם. הממצאים של סוכנות האו"ם לפשע וסמים מצביעים על 17.6 מעשי אונס שבוצעו בישראל בשנת 2008, זאת ביחס למאה אלף תושבים.

בראש הטבלה עומדת המדינה האפריקנית לסוטו. מיד אחריה שוודיה וארה"ב. בחמישייה המפוקפקת נמצאות גם זימבבואה ונורווגיה. ביפן בטורקיה, לשם השוואה, מספר מקרי האונס קטן יותר מפי עשרה ביחס לישראל.

בשטוקהולם הגיבו בתסכול לנתונים החמורים וניסו למצוא הסברים לזינוק במספר מקרי האונס במדינה. "המספר לא בהכרח מעיד על כך שנשות שוודיה נמצאות בסיכון גבוה הרבה יותר ליפול קורבן לתקיפה מינית", הסביר פרופסור מקומי. "ייתכן שהנכונות בקרב השוודים לדווח על אונס גבוהה הרבה יותר ביחס לשאר מדינות העולם".

מנגד הפנו אחרים אצבע מאשימה כלפי הזרים במדינה. לטענתם, גל המהגרים הגדול, ממדינות אפריקה במיוחד, גרם לתופעה המדאיגה והגדיל משמעותית את מספר התקיפות המיניות בשוודיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק