רבני ימין זומנו לחקירה - אך סירבו להגיע

הרב דב ליאור מחברון והרב יעקב יוסף, בנו של עובדיה יוסף, זומנו לחקירה על רקע תמיכה בספר שכתב הרב יצחק שפירא – "תורת המלך". הספר עורר בעבר סערה בשל האישור שהוא מעניק לרצח גויים. הרב דב ליאור לא התייצב לחקירה אליה זומן היום, הרב יוסף לא מתכוון להגיע לחקירה אליה זומן מחר. "זה מנוגד לחוקי התורה", הסבירו

סערה בציונות הדתית: אתמול נעצרו רכבי משטרה מול ביתו של הרב דב ליאור, רבה של קריית ארבע וחברון, ומול ביתו של הרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף. השוטרים שהתדפקו על דלתם על השניים ביקשו לזמן אותם לחקירה, לאחר שחשדו כי תמכו בספר "תורת המלך" של הרב יצחק שפירא, הקורא לרצח גויים בשעת מלחמה.

לאחר שקיבלו את הזימונים, הודיעו השניים - אנחנו לא מתכוונים להגיע לחקירה. הרב דב ליאור מימש את איומו ולא הופיע הערב בתחנת המשטרה, בעוד שהרב דב יוסף שאמור להגיע מחר לחקירה הצהיר כי הוא לא יתייצב כנדרש. הערב בגילוי דעת עליו חתומים השניים נכתב: "החקירה מנוגדת לחוקי התורה - ולכן לא נגיע אליה".

מקורביו של הרב יעקב יוסף אמרו בתגובה לאי התייצבותו בתחנת המשטרה: "הרדיפה נגד הרב על רקע הבעת דעות אוהדות כלפי צה"ל ומדינת ישראל לא תרתיע אותו מלהמשיך ולחנך לשמירה על חיי אזרחי המדינה". בנוסף אמר ח"כ מיכאל בן ארי: "הזימון לחקירה הוא חצייה של קו אדום, מדוע לא חוקרים פרופסורים מהשמאל שמגדפים את מדינת ישראל בשם חופש הביטוי?"