בית המשפט נזף בשב"כ: "אין ראיות ממשיות נגד פרלמן"

בית המשפט מתח ביקורת חריפה על התנהלות חקירת "המחבל היהודי" וטען: מרבית הראיות - מתחילת החקירה. מעצרו של פרלמן הוארך ביומיים בלבד. עורך דינו: "לא נפתח שמפניות, אך אנו מקווים שזה סיום הפרשה"

בעיה בראיות? בבית משפט השלום בפתח תקווה הוארך הערב מעצרו של חיים פרלמן, החשוד ברצח ארבעה פלסטינים, ביומיים בלבד. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשמונה ימים, אך בית המשפט דחה זאת וטען: "אין ראיות משמעותיות ורציניות להרשעת פרלמן".

השופט מתח ביקורת על חוקרי השב"כ, וקבע כי אין התקדמות ממשית בחקירה נגד החשוד. עוד נטען כי רוב הראיות שיש בידי החוקרים הן מתחילת החקירה. עם זאת, למרות הביקורת החריפה, האריך בית המשפט ביומיים נוספים את מעצרו של פרלמן, שעצור כבר חודש.

"החלטת בית המשפט מדברת בעד עצמה ומחזקת את מה שאמרנו מהיום הראשון - שאין ראיות ממשיות נגד פרלמן, שאין התקדמות בחקירה והתנהלות החקירה לא תקינה ואינה מתחשבת בכך שהוא עצור", אמר היום עורך דינו של פרלמן, עדי קידר, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"אנחנו מקווים שזה סיומה של החקירה", הוסיף עו"ד קידר. "אף אחד לא פותח שמפניות וזה לא נגמר, אבל זאת סוף סוף אמירה שהצד השני צריך לקחת בחשבון".

בשבוע שעבר: נדחתה הבקשה לשחרור ממעצר 

רק בשבוע שעבר דחה בית המשפט העליון את ערעורו של פרלמן, החשוד גם בשמונה ניסיונות רצח נוספים, לשחררו ממעצר. "רשויות החקירה עושות כל שניתן לקידום החקירה, וישנן פעולות נוספות המחייבות המשך המעצר", כתב אז השופט בהחלטתו. "שתיקתו של פרלמן, שהיא זכותו, אינה מקצרת את החקירה הסבוכה". הוא הוסיף כי "לא הוגשה כל תלונה על אופי החקירה...הרשויות החוקרות יודעות את חובתן באשר להתנהגות בחקירה".

"יש בסיס להמשך החקירה", כתב השופט. "הארכת המעצר הזו - יש לה בסיס בהתחשב בעוצמת החשדות ובפעולות החקירה שצריך לבצע".

פרלמן עצמו ממשיך להכחיש את החשדות וטוען כי מדובר במעשה נקם של השב"כ נגדו. "במצב הנפשי שהייתי ובכסף שהביאו לי הייתי מודה גם ברצח ארלוזרוב", אמר בראיון בלעדי בחודש שעבר לחדשות 2. "נתנו לי מספיק כסף שהייתי מוכן להודות בכל דבר. מנסים להלביש עליי משהו: רצח או ניסיון לרצח.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא "המחבל היהודי":

נועם פדרמן: "פרלמן קיבל 25,000 ש"ח מהשב"כ"

פעיל ימין נעצר בחשד לרצח 3 פלסטינים

צפו: המחבל היהודי מוסר את גרסתו למצלמות