כך רוצחת המאפיה הסינית אדם בת"א

לפני שלוש שנים נרצח עובד זר בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב. מצלמות האבטחה מראות שהאחראים לרצח הם כנופיה של עובדים זרים מסין. המניע, ככל הנראה, היה שליטה על שוק העברת כספי העובדים הזרים למדינותיהם, שוק שעדיין פרוץ

שלוש שנים אחרי הרצח בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב, נחשפות התמונות שחושפות כיצד נראה מאבק השליטה על שוק העברת כספי העובדים הזרים בישראל.

זה קרה ב-18 באוגוסט ב-03:30. עובד ממוצא סיני העז להסתבך עם האנשים הלא נכונים שארבו לו ביציאה מהמועדון, כשבידיהם חרבות ופגיונות. הסיטואציה, כפי שהנציחו מצלמות האבטחה במקום כאילו נלקחה מסרט אומנויות לחימה סיני, אבל המכות - היו מציאותיות מאוד. העובד הזר נפצע קשה מאוד ולבסוף מת מפצעיו.

חקירת המשטרה העלתה שמדובר בנקמה על רקע מאבקי שליטה בשוק העברת כספי העובדים הזרים למדינותיהם, שוק שמגלגל עשרות מיליוני שקלים בחודש. רוב הכסף מוצא מישראל חזרה לארצות המוצא באמצעות עשרות משרדים הפזורים בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב, אבל חלק מהעובדים הזרים בוחרים לפנות למאכערים, שגוזרים קופון על גב העובדים הזרים. הפעם הקורבן שביקש לגבות עמלה - שילם על כך בחייו.

בשנים האחרונות ראו בעלי העסקים בתחנה המרכזית לא מעט מקרי אלימות. גורם בכיר במשטרה אומר שהמצב היום טוב יותר ורוב משרדי העברות הכספים עובדים באופן חוקי לחלוטין. גם דורון בנימיני, הקב"ט הראשי במקום, מגלה אופטימיות זהירה. "היו הרבה מקרים, אבל אפשר להגיד שזה ירד באופן משמעותי" מצהיר בנימיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על קטעי וידאו חזקים? הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק