המשטרה: להעמיד לדין את הרב אלון

כחצי שנה לאחר פרסום התלונות נגדו, הודיעה המשטרה כי נמצאה תשתית ראייתית נגד הרב אלון בביצוע מעשים מגונים בכוח ומעשים מגונים בקטין

התפתחות בפרשת הרב מוטי אלון: המשטרה ממליצה הערב להעמיד לדין את מי שנחשב לאחד הדמויות הבולטות בציונות הדתית בגין ביצוע מעשים מגונים בשני קטינים. "נמצאה תשתית ראייתית נגד הרב אלון בביצוע מעשים מגונים בכוח ומעשים מגונים בקטין", אומרים במשטרה.

הפרשה שהסעירה את הציונות הדתית נחשפה בפברואר האחרון. פורום תקנה נגד ניצול מיני, הכולל רבנים בכירים ואנשי חינוך, אישר, לאחר גל של שמועות עיקשות, כי "הגלה" את הרב מוטי אלון מתפקידו בשל חשד שהטריד מינית את תלמידיו. הרב אלון מנגד טען שעזב מרצונו.

במהלך החקירה שהוטלה על יחידת להב 443, בראשות ניצב משנה אפרים ברכה, נערכו מספר בדיקות לאיתור מתלוננים שנפגעו מינית על ידי הרב. תוך כדי מהלכי הבדיקה, הביע אחד הנערים את הסכמתו למסור עדות מפורטת אודות מעשים מגונים בכוח שביצע בו לכאורה אלון בין השנים 2005-2006.

חומר החקירה שנאסף הוצג בפני ראש אח"מ, פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, והוחלט על בדיקה מעמיקה של התלונה. לאחר שבוצעו מספר בדיקות שחיזקו את עדות המתלונן הוחלט בדיון אצל היועמ"ש בחודש יולי האחרון לפתוח בחקירה פלילית.

הרב אלון נחקר תחילה באזהרה בחשד לביצוע מעשים מגונים בכוח ומעשים מגונים בקטין, לאחר מכן פנה מתלונן נוסף וטען כי הרב ביצע בו מעשים מגונים. "מסיכום החקירה עולה כי נמצאה תשתית ראייתית נגד הרב אלון בביצוע מעשים מגונים בכוח ומעשים מגונים בקטין", מסרו במשטרה והעבירו את התיק לעיון פרקליטות מחוז מרכז.