שחזר את האסון: "אני נהג זהיר"

ישר ישורון, שנהג במיניבוס בו נהרגו שבעת בני משפחת ברנשטיין-גוטשטיין, הובא הערב לזירת התאונה הטרגית סמוך לקיבוץ גת, כדי לשחזר את שאירע. במשטרה מעריכים: ישורון שוחח עם אחד הנוסעים, שניות לפני ההתנגשות

שלושה ימים לאחר אסון הרכבת סמוך לקיבוץ גת, ישר ישורון, נהג המיניבוס שהיה מעורב בתאונת הרכבת הקטלנית בה נהרגו שבעת בני משפחת ברנשטיין, שיחזר את שאירע באותו ערב נורא.

כאן בחדשות 2 באינטרנט העברנו לכם בשידור חי ורציף את השחזור. לחוקרי המשטרה אמר ישורון כי "אני נהג זהיר מאוד".

ישורון שוחרר הלילה מבית החולים כדי לעבור בדיקת רופא של שירות בתי הסוהר ויעבור לחזקתם. לאחר המקרה אמר הנהג למקורביו: "איך אוכל לחיות בהרגשה שהרגתי משפחה". הוא הועבר מבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם היה מאושפז במצב קל, ונלקח לבית החולים ברזילי. הוא צפוי להילקח אחר-כך למעצר. 

הנהג אמר למקורביו לאחר התאונה כי הוא מוכן לקבל כל עונש שייתנו לו. קרוב משפחתו, עו"ד קובי לוי, סיפר אתמול ל"ידיעות אחרונות" כי "הוא במצב נפשי קשה מאוד ולא יודע את נפשו מרוב צער. ההרוגים הם אנשים שהוא הכיר והתנדב להסיעם".

הסיבה לתאונה: שוחח עם נוסעי המיניבוס

מחקירת המקרה עד כה עולה שהסיבה לתאונה היא העובדה שישורון שוחח עם יושבי המיניבוס במהלך הנסיעה, ולכן לא שם לב לתמרורים ועלה על פסי הרכבת.

בית משפט השלום באשקלון קיבל את בקשת המשטרה, והאריך ביום שישי את מעצרו של ישורון. נהג המיניבוס הוא אחד משני הניצולים היחידים בתאונה, והוא נפגע רק באורח קל. הנהג ימשיך לשהות במעצר בבית החולים סורוקה בבאר שבע לשם פונה, ולאחר שחרורו יועבר לשב"ס.

חוקרי המשטרה הגיעו בסוף השבוע למיטתו של הנהג על מנת לגבות ממנו עדות ראשונית על שהתרחש. הנהג סיפר לחוקרים כי הבחין במחסום הרכבת יורד, אך לא הספיק לבלום בזמן ולכן נגרמה התאונה הקשה. למרות טענותיו של הנהג, שכנם של ההרוגים, במשטרה חושדים שהוא ניסה לפרוץ את המחסום ולכן גרם לתאונה.

התמונות האחרונות של בני המשפחה

מוקדם יותר היום, נחשפו לעיני המצלמות רגעיהם האחרונים בחיים של שניים מהקורבנות. כשעתיים לפני שרכב המיניבוס בו נסעו נעצר על פסי הרכבת, נכנסו אבי המשפחה אריה ובנו יוחנן בן ה-16 למסעדת 'הדר' גאולה' וקנו אוכל לשבת המשפחתית במושב קוממיות.

בצהריים שמע לראשונה דוד גוטשטיין, היחיד מבין בני המשפחה ששרד את האסון, כי בנו הפעוט, רעייתו ההרה, הוריה ואחיה נספו בתאונה. הרב חנניה צ'ולק, יו"ר ארגון עזר מציון, הגיע לבית החולים ברזילי באשקלון ומסר לו את הבשורה הקשה.

מאות בני אדם ליוו את מסע ההלוויה של בני משפחת ברנשטיין, שיצא ביום שישי בבוקר מבית הכנסת קרלין-סטולין שבשכונת מאה שערים בירושלים. בני המשפחה - אריה ברנשטיין, בן 43, רעייתו רבקה בת 41, ילדיהם: יוחנן בן 16, חנה בת 14, מרדכי אהרון ברנשטיין בן 9, הבת מלכה גוטשטיין, בת 21 שהייתה בהריון ובנה התינוק - מרדכי אהרון גוטשטיין בן השנה וחצי, כולם נקברו בהר המנוחות.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון הרכבת: סיקור מיוחד

7 נהרגו בתאונת רכבת בדרום

נוסעת ברכבת: המראות במקום קשים

תזכורת: נהגים ישראלים משתוללים על הפסים

נהג הרכבת משחזר את התאונה

שלב אחרי שלב: כך התרחשה התאונה

נהג המיניבוס נפצע קל

שר התחבורה לנהגים: קחו אחריות

נהג הקטר: בנס הרכבת לא התפרקה

היחיד ששרד: לא יודע מה קורה עם כולם

שבעת בני המשפחה הובאו למנוחות