חשד: הסבתא והאם התעללו והזניחו את הנכדה

שוטרי תחנת נתניה שהוזעקו אמש לדירה בעיר הזדעזעו לגלות את הצעירה (20) במצב הזנחה קשה, ובתת תזונה. הסבתא (75) והאם (40) חשודות כי התעללו והזניחו את הבת לאורך זמן רב, מנעו ממנה לעשות צרכים וניתקו אותה מהמתרחש מחוץ לדירה. השתיים נעצרו, הבת הועברה למעון לנשים חוסות

חשד למקרה הזנחה חמור: צעירה בת 20 נמצאה אמש על ידי המשטרה בתנאי הזנחה קשים ובמצב של תת תזונה מחריף, בדירה בבניין מגורים בנתניה. אמה וסבתה חשודות בהתעללות ממושכת בצעירה.

אתמול התקבל דיווח במשטרת נתניה לפיו נשמעות צעקות בדירה ברחוב סוקולוב בעיר. שוטרי סיור שהגיעו למקום פרצו לדירה וגילו כי היא מזוהמת, ובה שוהות קשישה בת 75, ובתה בת ה-40. בחיפוש נוסף בדירה נמצאה באחד החדרים הנכדה, בת 20, מפוחדת ובמצב נפשי ופיזי ירוד.

מבירור ראשוני בזירת האירוע עלה כי הצעירה נכלאה בבית ולא הורשתה לעשות צרכיה בשירותים. למעשה, כך עלה מהבירור הראשוני, עלה כי היא נותקה על ידי סבתה ואמה כמעט לחלוטין מהקשר עם הנעשה מחוץ לדירה. "כשמצאו אותה היא הייתה במצב קשה מאוד", סיפר היום פקד אהרון רנד, קצין נוער תחנת נתניה, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

הועברה למקלט לנשים חוסות

שירותי הרווחה הוזעקו למקום ופינו את הצעירה למקלט לנשים חוסות בעיר. משירותי הרווחה נמסר כי לא דווח בעבר במשפחה על מקרים דומים, אולם נבדק כעת האם במקומות אחרים בהם התגוררה המשפחה, התקבלו תלונות דומות. הסבתא והאם נעצרו לחקירה ובהמשך היום יובאו לדיון בהארכת מעצרן בבית המשפט השלום בנתניה.

"מהחקירה הראשונית עולה כי מדובר במסכת של התעללויות, איומים ואלימות", הוסיף פקד רנד. "הצעירה ככל הנראה לא יצאה מהבית מספר רב של חודשים וככל הנראה לא הייתה שייכת לאף מסגרת מאז סיומה את בית הספר. היא גם לא התגייסה לצבא. מדובר במשפחה חד-הורית שהאב כבר זמן רב לא נמצא בה".

לפני כשבועיים נחשף מקרה חמור נוסף, של התעללות פיזית ומינית בנתניה. תושב העיר (37) נעצר ע"י המשטרה בחשד כי כלא את חברתו בת ה-30 בחדר מלון והתעלל בה במשך שבועיים. הוא חשוד כי באחד המקרים אנס החשוד את חברתו, היכה אותה וביצע בה מעשה סדום. הוא חשוד גם כי חתך אותה בכל גופה וגרם לה לכוויות בכל גופה באמצעות שמן רותח ששפך עליה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק