אלמונים הציתו את רכבו של העד המרכזי בפרשת לחיאני

פרסום ראשון: אחרי מטען החבלה בתחילת השבוע - עכשיו גם הוצת רכבו של עורך הדין מאיר דגןהמשמש עד מרכזי בפרשת שלומי לחיאני, ראש עיריית בת ים. אלמונים הציתו הלילה את רכבו שחנה מתחת לבניין מגוריו בעיר ושרפו אותו כליל. בתחילת השבוע התפוצץ מטען חבלה סמוך לדלת ביתו של העד, נזק נגרם לחדר המדרגות אך איש לא נפגע

מי מאיים על חייו של העד המרכזי בפרשת לחיאני? אחרי מטען החבלה שהתפוצץ בתחילת השבוע ליד דלת ביתו, הלילה הציתו אלמונים גם את מכוניתו.

מדובר בעורך הדין מאיר דגן, מי שהתלונן והעיד במסגרת החקירה המתנהלת נגד ראש עיריית בת ים, שלומי לחיאני. אלמונים הציתו הלילה את מכוניתו שחנתה סמוך לבית מגוריו, ברחוב בן-גוריון בעיר. איש לא נפגע אולם נגרם נזק כבד לכלי הרכב.

שוטרי מז"פ הגיעו למקום במהלך הלילה ואספו ממצאים, בתקווה שאלו יובילו אותם לאחראים למעשה. גם את המקרה הזה תחקור יחידה לה"ב-433 של המשטרה, שאחראית בין השאר על חקירת ראש העיר לחיאני. השוטרים יבררו מי בדיוק אחראי להטרדת העד המרכזי, והאם יש לו קשר לראש העיר.

הטרדות חוזרות של עד המדינה

בתחילת השבוע התפוצץ מטען חבלה סמוך לדלת ביתו של עורך הדין. הפיצוץ גרם נזק לחדר המדרגות אך איש לא נפגע. חקירת המקרה הועברה ליחידה למאבק בפשיעה כלכלית שחוקרת את פרשת לחיאני, אך במשטרה מציינים כי לפי שעה אין ממצא כלשהו שקושר את האירוע הזה למישהו מהחשודים המעורבים בפרשה.

בינואר השנה נעצר לחיאני במהלך פשיטה על ביתו ועל משרדיו בעיריית בת ים. בתום חקירה סמויה שנמשכה חודשים ארוכים ביאח"ה, בליווי אנשי פרקליטות מיסוי וכלכלה ת"א, פרקליטות המדינה ורשות המיסים, פשטו עשרות חוקרים מהיחידה לפשעים כלכליים של המשטרה על ביתו של לחיאני, ובמקביל על בתיהם של שורה ארוכה של בעלי תפקידים בעיריית בת-ים.

החשדות: אי סדרים כספיים ועבירות שוחד

החשדות כנגד לחיאני והבכירים כוללים עבירות שונות של שחיתות - בין היתר אי סדרים כספיים ועבירות שוחד שמיוחסות ללחיאני גם טרם מונה לראש העירייה. על פי החשד ביצע לחיאני במשך תקופה ארוכה עבירות מתחום טוהר המידות וכן עבירות מרמה.

בחקירה עלה החשד כי לחיאני השתמש בעירייה ובוועדה המקומית לתכנון ובנייה לצורך השגת רווח כספי לו ולבני משפחתו, אולם החקירה היא גם כנגד רבים מבכירי עיריית בת ים. החוקרים שהגיעו מצויידים בצווי חיפוש מחרימים מסמכים ואוספים ראיות במסגרת החקירה. נכון לשעה זו נאסרה כניסת עובדים לבניין העירייה.

שלומי לחיאני, בן 44, משמש כראש עיריית בת ים החל משנת 2003. בעבר נקשרה בשמו פרשת שחיתות בה הייתה מעורבת אשתו. דוח מבקר המדינה שעסק בנושא ציין כי אשתו של לחיאני, דורית, קיבלה בזמן שניהלה את מטה הבחירות של בעלה סכום של 430 אלף שקלים.

רוצים לקבל עוד חדשות חמות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת לחיאני - סיקור מיוחד:

תיעוד: רגעי המעצר של שלומי לחיאני

מאין הגיעו המיליונים של לחיאני?

לחיאני: "מבקר המדינה רודף אותי"

לחיאני מדבר למצלמות: "אני מאוד אופטימי"