צפו: משפחת האם נגד האב שרצח את ילדיו

בית משפט השלום ברמלה שלח היום את איתי בן דרור, האב שהודה ברצח שלושת ילדיו, אל תא המעצר של השב"ס לאחר שחוות הדעת הפסיכיאטרית קבעה כי הוא כשיר למעצר. בתחילת הדיון הניפו בני משפחתה של האם את תמונות הילדים וצעקו לעבר בן דרור: "תראה מה עשית, רוצח, הנה הילדים שלך". צפו במהומה בבית המשפט

אויב המשפחה: אווירה סוערת ליוותה היום את פתיחת הדיון בעניין כשירותו למעצר של איתי בן דרור, החשוד ברצח שלושת ילדיו ביום שבת בנתניה. כשנכנס לאולם בית המשפט המחוזי ברמלה, התחוללה סערה בקרב בני משפחתה של אשתו לשעבר, לילך שם-טוב, שהגיעו לצפות בדיון.

"תראה מה עשית, הנה הילדים שלך", קראו לעברו בני משפחתה של לילך, שלא נכחה בדיון בעצמה. "תראה מה עשית, רוצח, זבל", המשיכו להישמע הקריאות.

דודם של הילדים שנרצחו, אלברט שם-טוב, שהגיע לדיון כשבידיו תמונות הילדים, נופף בהן לעבר בן-דרור, כשהוא צועק: "תראה איזה ילדה יפה רצחת, תרים את הראש, אתה מפחד להסתכל, פח אשפה!".

האב כשיר למעצר

בתום הדיון, ולאחר שהוצגה בדלתיים סגורות חוות הדעת הפסיכיאטרית בעניינו, החליט בית המשפט איתי בן דרור כשיר נפשית לשהות במעצר. בשעות הקרובות הוא יועבר מבית החולים הפסיכיאטרי בו שהה מאז הרצח - לידי אנשי השב"ס.

עם זאת, עו"ד רן אלון, המייצג את בן-דרור מטעם הסניגוריה הציבורית, טוען כי אין להשליך את ההחלטה על המשך המשפט: "אין להסיק מההחלטה על כשירותו לשבת במעצר - שהוא גם בהכרח יימצא כשיר לעמוד לדין", אמר לחדשות 2 באינטרנט. "זה ייקבע לאחר בדיקה פסיכיאטרית ארוכה וממושכת יותר של שבועיים".

"באתי לוודא שהוא זוכר את מי שרצח"

כאמור, לבית המשפט לא הגיעה היום אמם של הילדים, לילך שם-טוב, אך אחיה אלברט הגיע. "גזר הדין של הילדים כבר ניתן. עכשיו צריך לדאוג שגם גזר הדין של הרוצח יינתן. באתי לוודא שהוא זוכר את מי שהוא רצח", אמר שם-טוב בראיון לערוץ החדשות טרם פתיחת הדיון.

"המלחמה שלנו מהיום היא למצות את הדין עם הרוצח הנתעב", אמר אלברט בבית המשפט. "צריך לדאוג שעונשו יהיה לא פחות חמור מזה שהילדים קיבלו. הוא צריך לשבת בבית הסוהר לשארית ימיו".

הוא פנה לשירות בתי הסוהר וביקש: "אני מקווה שהוא לא ימות ושלא יתנו לו להתאבד. שיתנו לו לשלם את המחיר בעבור מה שהוא עשה. הוא יודע מה הוא עשה והוא שפוי לגמרי". שם-טוב הביע גם חשש מהמניפולציות שמפעיל, לדבריו, בן-דרור על הסובבים אותו. "אנחנו מקווים שהוא לא יצליח לסובב גם את השופטת. הוא מניפולטיבי, ויש לנו חשש שהשופטת תשתכנע".

לאחר שבן-דרור נכנס לאולם בית המשפט, הניף אלברט את תמונות הילדים וצעק: "תסתכל על הילדים שלך, הילדים שרצחת". לאחר מכן הציג דודם של הילדים את התמונות גם בפני השופטת, שאמרה בתגובה: "אני משתתפת בצערכם, אבל אני מבקשת לא לעשות את זה במהלך הדיון".

"שמעתי קולות שאמרו לי לרצוח" 

בית המשפט דן הבוקר במידת כשירותו הנפשית של בן דרור להישאר במעצר. מעצרו הוארך ביום ראשון בעשרה ימים, אך את הימים האחרונים הוא בילה בהסתכלות פסיכיאטרית בהשגחתו של הפסיכיאטר המחוזי, שהמליץ הבוקר לבית המשפט לשלוח את האב החשוד למעצר.

באי כוחו של בן דרור טוענים מאז מעצרו כי במהלך הרגעים בהם דקר למוות על פי החשד את ילדיו, הוא היה שרוי במצב של אי-שפיות זמנית. בחקירתו טען בן דרור כי הוא "שמע קולות בראשו שקראו לו לרצוח את הילדים".

כאשר הגיע אתמול בן-דרור לאולם בית המשפט הוא מלמל לעצמו, "הילדים שלי לנצח, הילדים שלי לנצח". הוא המשיך, "עומר, רוני ואור שלי לנצח. שלי, לנצח, שלי, רק שלי". וכאשר כשנשאל על ידי הכתבים האם הוא מתחרט, השיב האב הרוצח מנתניה מבלי להסתכל עליו: "הילדים שלי לנצח. עומר, רוני ואור שלי לנצח". כתב אחר נשמע שואל, "אז למה רצחת אותם?" ואז משיב בן-דרור: "אתה רצחת אותם. הילדים שלי לנצח, הם האהבות שלי".

רצח הילדים בנתניה - סיקור מיוחד:

האב החשוד ברצח: "הילדים יהיו איתי עד הסוף"

איתי בן-דרור משחזר את רצח ילדיו

המשטרה: רצח הילדים תוכנן מראש

עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם

רוצים לקבל את כל החדשות החמות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק