פדופיל מסוכן מהונגריה נעצר בי-ם כשהוא מחופש לחרדי

גבר בן 48 מהונגריה שעלה לישראל ב-1999 התגלה היום כפדופיל מורשע שברח ממאסר על עבירות פדופיליה, וכעת, ככל הנראה, ניסה להטריד מינית גם ילדים בישראל. הבוקר עצרה יחידת "עוז" את החשוד במרכז ירושלים כשהוא מחופש לחרדי ובכיסו פתק בעברית שבו כתוב: "שלום לכם ילדים חמודים. ד"ש לנכדים"

הפדופיל ההונגרי מצא דרך להתגבר על מחסום השפה בבואו לפתות ילדים קטנים: גבר הונגרי בן 48, שהגיע לישראל בתחילת 1999, נעצר הבוקר ברחוב קינג ג'ורג' במרכז ירושלים כשהוא מחופש לחרדי ובכיסו פתק בעברית שבו כתוב "שלום לכם ילדים חמודים. ד"ש לנכדים". כעת בודקת המשטרה האם הפדופיל הספיק גם להטריד קטינים בעיר.

לחשוד ההונגרי עבר עשיר בעבירות פדופיליה, ולמעשה מספר חודשים לפני הגעתו לישראל הוא נידון בהונגריה לארבע שנות מאסר בגין הטרדת שני קטינים בני פחות מ-14, כשאחד מהם היה תחת חסותו. בשנת 2007 הועבר לישראל מידע מטעם האינטרפול להסגירו, אך הוא לא אותר, עד היום.

כעת מתברר כי לאחר הגעתו לישראל הוא נישא לאזרחית ישראלית והחל בהליך מדורג לקבלת אזרחות. עם זאת, לא סיים החשוד את ההליך מאחר שהשניים התגרשו עוד בטרם קיבל את האזרחות. במהלך תהליך הגירושים גילתה הרעייה כי בעלה לשעבר קשור למעשי הפדופיליה.

החשוד אף ניסה להתחיל בהליך גיור, אך נדחה שוב ושוב על ידי הרבנות. רק לפני עשרה ימים דחו שופטי בג"צ באופן סופי את בקשתו לחזור בתשובה ולהתגייר. בימים הקרובים צפויה להיבחן ההחלטה לגרשו חזרה להונגריה.