מטען חבלה פוצץ בביתו של עד בפרשת לחיאני

המטען התפוצץ הלילה, סמוך לביתו של עו"ד שהתלונן והעיד בחקירתו של ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני. נזק נגרם לחדר המדרגות, אך איש לא נפגע. במשטרה עדיין לא קושרים את הפיצוץ למישהו מהמעורבים בפרשה

מטען חבלה התפוצץ בלילה ברחוב בן גוריון בבת ים, סמוך לדלת ביתו של עורך דין שהתלונן והעיד בחקירה שמתנהלת נגד ראש עיריית בת ים שלומי לחיאני. הפיצוץ גרם נזק לחדר המדרגות אך איש לא נפגע. חקירת המקרה הועברה ליחידה למאבק בפשיעה כלכלית שחוקרת את פרשת לחיאני, אך במשטרה מציינים כי לפי שעה אין ממצא כלשהו שקושר את האירוע הזה למישהו מהחשודים המעורבים בפרשה.

בינואר השנה נעצר לחיאני במהלך פשיטה על ביתו ועל משרדיו בעיריית בת ים. בתום חקירה סמויה שנמשכה חודשים ארוכים ביאח"ה, בליווי אנשי פרקליטות מיסוי וכלכלה ת"א, פרקליטות המדינה ורשות המיסים, פשטו עשרות חוקרים מהיחידה לפשעים כלכליים של המשטרה על ביתו של לחיאני, ובמקביל על בתיהם של שורה ארוכה של בעלי תפקידים בעיריית בת-ים.

החשדות: אי סדרים כספיים ועבירות שוחד

החשדות כנגד לחיאני והבכירים כוללים עבירות שונות של שחיתות - בין היתר אי סדרים כספיים ועבירות שוחד שמיוחסות ללחיאני גם טרם מונה לראש העירייה. על פי החשד ביצע לחיאני במשך תקופה ארוכה עבירות מתחום טוהר המידות וכן עבירות מרמה.

בחקירה עלה החשד כי לחיאני השתמש בעירייה ובוועדה המקומית לתכנון ובנייה לצורך השגת רווח כספי לו ולבני משפחתו, אולם החקירה היא גם כנגד רבים מבכירי עיריית בת ים. החוקרים שהגיעו מצויידים בצווי חיפוש מחרימים מסמכים ואוספים ראיות במסגרת החקירה. נכון לשעה זו נאסרה כניסת עובדים לבניין העירייה.

שלומי לחיאני, בן 44, משמש כראש עיריית בת ים החל משנת 2003. בעבר נקשרה בשמו פרשת שחיתות בה הייתה מעורבת אשתו. דוח מבקר המדינה שעסק בנושא ציין כי אשתו של לחיאני, דורית, קיבלה בזמן שניהלה את מטה הבחירות של בעלה סכום של 430 אלף שקלים.

רוצים לקבל עוד חדשות חמות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ראש העירייה תחת חקירה

תיעוד: רגעי המעצר של שלומי לחיאני
מאין הגיעו המיליונים של לחיאני?
לחיאני: "מבקר המדינה רודף אותי"
לחיאני מדבר למצלמות: "אני מאוד אופטימי"