הרב שפירא שהתיר להרוג גויים עוכב לחקירה בחשד להסתה

ראש ישיבת "עוד יוסף חי" ביצהר נעצר הבוקר בחשד להסתה, בעקבות הנחיה של היועץ המשפטי לממשלה. הרב פרסם את הספר "תורת המלך" העוסק ב"תורת הריגת הגויים". דובר היישוב יצהר הגיב: "זהו שיא חדש בסתימת פיות. אם אומרים שהספר גזעני - אז גם התנ"ך גזעני"

ראש ישיבת "עוד יוסף חי" הרב יצחק שפירא נעצר הבוקר בפעילות משותפת של מחוז ש"י והיאחב"ל ביישוב יצהר. בעקבות הנחיית המשנה ליועץ המשפטי לממשלה נפתחה חקירה בחשד להסתה מצד מספר חשודים תושבי היישוב.

הרב שפירא שכתב לפני כמה חודשים את הספר "תורת המלך" העוסק ב"תורת הריגת הגויים" עוכב לחקירה, כשברשותו הספר. החשוד והספר שנמצא ברשותו הועברו להמשך חקירה במשרדי היאחב"ל.

דובר היישוב יצהר אברהם בנימין מסביר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "מבחינתנו מדובר בשיא חדש לניסיון סתימת פיות. הדבר הנלעג ביותר הוא שהספר יצא כבר לפני יותר משנה ועמד במבחן בג"ץ. זאת עוד שיטה שהשב"כ למד מהק.ג.ב."

עוד אמר בנימין, כי "הספר הוא הלכתי תורני נטו, מבוסס על הגמרא ומדובר בו בין היתר על הלכות מלחמה. מישהו שוב החליט בפרקליטות שנגמר העיסוק בטרור הערבי והבנייה הבלתי חוקית ביישובי הבדואים בדרום שצריכים להתעסק בנושאים האלה. אם אומרים שהספר גזעני, אז ניתן לומר גם שהגמרא והתנ"ך באותה שורה, זה אות של כבוד עבור הספר אם כך מחשיבים אותו".