מיוחד: רגעי שמחה לפני הטרגדיה הגדולה

עומר, רוני ואור ז"ל הובאו למנוחות לאחר שאביהם רצח אותם בדקירות. הערב אנו מביאים תמונות של השלושה יחד, נהנים ומשחקים בגן החיות, בשלג ובגן הילדים. צפו בקטעים

זמן קצר לאחר שהובאו הערב למנוחת עולמים בבית העלמין בנתניה, אנו מביאים הערב את רגעי השמחה לפני הטרגדיה, בה נרצחו עומר בן ה-10, רוני בת ה-8 ואור בן ה-5 על ידי אביהם, איתי בן-דרור.

באחד מקטעי הווידאו ניתן לראות את שלושת האחים יחדיו, בסיור משפחתי בגן החיות. קטע נוסף מציג את אור החייכן זכרו לברכה, מנגן עם חבריו בגן הילדים. בסרטון אחר נראים הילדים שמחים, משחקים יחד בשלג.

הערב כאמור הם הובאו למנוחות, ונטמנו בשלושה קברים קטנים, זה לצד זה. מאות ליוו אותם בדרכם האחרונה. "שלוש שנים חיכיתי לילד הזה", התייפחה האם לילך שם-טוב כאשר ראתה את בנה אור מורד אל קברו. "מי יגיד לי בוקר טוב עכשיו?" זעקה בבכי.

לילך ביקשה סליחה משלושת הילדים "שלא שמרה עליהם" וציינה שוב כי היא מתכוונת לדאוג לכך שבעלה לשעבר יבלה את שארית חייו מאחורי סורג ובריח. "לא אנוח ולא אשקוט", הבטיחה.

משפחתו של אביהם, שרצח אותם בדקירות בלילה שבין שישי לשבת, לא השתתפה בטקס בבית העלמין, לבקשת אמם של הילדים. "אנחנו מוקיעים ומתנערים מהמעשה הנפשע של איתי, ומשאירים לחוק למצות איתו את הדין", נכתב בהודעה שפורסמה הערב מטעם משפחתו של האב הרוצח. "המשפחה מחבקת את לילך ושותפה איתה לכאב הבלתי אנושי שלא ניתן לתיאור או לעיכול".

המשפחה "מקבלת בהבנה את בקשתה של האם לילך לא להשתתף בהלוויית הילדים".

חוקרי המשטרה החרימו את מחשבו של בן-דרור

מוקדם יותר הערב פרסמנו תמונות ראשונות מדירתו של איתי בן-דרור בנתניה, שהפכה בלילה שבין שישי לשבת לזירת רצח. מצד ימין ניתן לראות את חדר הילדים, שם נהגו לישון עומר בן ה-10, רוני בת ה-8 ואור בן ה-5 על מזרונים קטנים. מצד שמאל נמצא המזרון הגדול, עליו נמצאו שניים משלושת הילדים לאחר הרצח הנורא.

בשעות האחרונות הגיעו חוקרי המשטרה לדירה, החרימו חלק מהציוד במקום וגם את מחשבו האישי של בן-דרור, מתוך מחשבה שאולי יש שם תכתובות כלשהן, שעשויות להעיד על תכנון מראש. כל הממצאים הפורנזיים, הראייתיים, כבר הוצאו כאמור מהדירה. החוקרים בשטח אומרים כי, "בסך הכול התיק סגור. ברור לנו מה היה כאן אבל אנחנו רוצים לוודא הכול שכל הקצוות סגורים".

מעצרו של האב הוארך ב-10 ימים. "אמם אשמה בהכל"

מעצרו של בן-דרור, שהודה שרצח בדקירות סכין את שלושת ילדיו, הוארך היום ב-10 ימים בבית משפט השלום ברמלה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-15 ימים. ביום שלישי הקרוב יגיש הפסיכיאטר המחוזי חוות דעת ראשונית לבית המשפט, בה ייקבע האם בן-דרור כשיר בכלל להישאר במעצר.

"היא אשמה בהכל", אמר בן-דרור בצאתו מבית החולים לניאדו בנתניה, שם היה מאושפז מפני שניסה להתאבד לאחר רצח הילדים. "היא לא עשתה כלום. לא עשתה טובה לילדים, היא הציקה להם". עו"ד רן אלון, סנגורו של האב, אמר בדיון כי "הוא טען בפניי שהוא שמע קולות בראשו שאמרו לו לעשות את אשר עשה, לקנות את הסכינים ואיך בדיוק לעשות את זה".

האם לילך: "3 ילדים קטנים, פרחים, הלכו לישון, ולא קמו"

"הכי קל זה לחתוך את עצמו ולהגיד 'אוי קשה לי תרחמו עליי'", אמרה היום אמם של הילדי, לילך שם-טוב, למצלמת חדשות 2 באינטרנט. "8 פעמים הבנאדם הזה ניסה להתאבד. הוא לא הצליח – אבל לרצוח 3 ילדים קטנים? היה צריך פעם אחת. תמיד אמרו לי שאין לו עבר פסיכיאטרי – אבל עכשיו הם אומרים שלא. הם לא יזכו לשום אירוע בחיים. תיכננתי כבר את הבר מצווה והבת מצווה. הייתי כל כך אופטימית".

"מצאתי עבודה חדשה, אמרתי שיהיה לנו יותר כסף, יותר קל. אמרתי שאני לא רוצה כסף, לא רוצה כלום, אמרתי 'רק אל תיקח ממני את הילדים'. 3 ילדים קטנים, פרחים, הלכו לישון, ולא קמו. הוא סימם אותם. אני יודעת שלא כאב להם, אבל כל כך כואב למות ככה. הוא הבטיח לי שהוא לא יפגע בילדים. הוא הבטיח לי שהוא לא מסוגל לעשות משהו רע לאחרים, ושיש לו רק נטיות אובדניות כלפי עצמו. הוא הבטיח לי: אני לא אעשה להם כלום. כל כך פחדתי על האחים שלו כשהוא אמר את זה, אבל מי ששילם בסופו של דבר את המחיר היו 3 גוזלים, פרחים. הם כל כך אהבו אותו".

"הוא הצליח לממש את מה שזמם, הוא עשה לכבודי יום הולדת לפני שנתיים. לפני שנה כשאמר לי שהוא רוצה להיפרד, הוא אמר לי שהוא מתכנן את זה שנה וחצי", הוסיפה לילך בדמעות. "הרגשתי לא נוח, משום שהוא השקיע לי ביום ההולדת, אמרתי שאולי אנסה - אבל הבנתי שזה סוג של מניפולציה, וגם עכשיו זה סוג של מניפולציה. הוא לא חולה נפש. הוא תכנן את הכל, הוא קנה אלכוהול, הוא הכין תיק, הוא רצח אותם ביום ההולדת שלי, זה היה רצח מתוכנן מראש, הרבה מאוד זמן, ואני לא ידעתי".

בהכנת הכתבה השתתפו: יוסי מזרחי, דפנה ליאל וגדעון אוקו

רצח הילדים בנתניה - סיקור מיוחד:

טרגדיה ענקית - 3 קברים קטנים

כך נראית דירת הטרגדיה בנתניה

האב הרוצח: "אמם אשמה בהכל"

אם הילדים שנרצחו מדברת מול המצלמה

המשטרה: רצח הילדים תוכנן מראש

האב שרצח את ילדיו: חסכתי להם חיים של גיהנום

אימם של הילדים שנרצחו התמוטטה בביתה

משפחתה של האם: "הוא תיכנן רצח ביום ההולדת שלה"

האב החשוד ברצח: "הילדים יהיו איתי עד הסוף"

חשד: אב רצח את שלושת ילדיו וניסה להתאבד

עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם

רוצים לקבל את כל החדשות החמות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק