עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם

מקרה הרצח המזעזע היום בנתניה מצטרף לשורה של רציחות מזעזעות של ילדים על ידי הוריהם בשנתיים האחרונות: המדינה רעדה כאשר נמצאה גופתה של רוז פיזם הקטנה במימי הירקון, זועזעה כאשר רצח אסף גולדרינג את בתו הקטנה, ולא האמינה כשזה קרה שוב ע"י מייקל פישר השוטר המצטיין. האם זה יהיה הרצח האחרון?

הרצח המחריד היום בנתניה, במהלכו דקר למוות איתי בן דרור את שלושת ילדיו, מעלה שוב את הזיכרונות הקשים ממותם של ילדים נוספים שנרצחו על ידי הוריהם בשנתיים האחרונות. כולם קטנים, רכים ותמימים - קורבנות של אלה שהיו אמורים להגן עליהם יותר מכל.

כוחות הצלה מחפשים אחר גופת ילדה קטנה: באוגוסט 2008 המדינה כולה עקבה בדאגה אחר החיפושים אחרי רוז פיזאם, נכדתו של רוני רון ובתה של מארי פיזאם. שלושה שבועות אחר כך נמצאה גופתה במזוודה אדומה בירקון, מי שגידלו אותה,רוני ומארי, הואשמו ברצח. משפטם - עדיין מתנהל.

כרוניקה של רצח ידוע מראש

אבל הרצח של רוז לא סתם את הגולל על פרשיות רצח ילדים: אולגה בוריסוב הורשעה לאחרונה ברצח בנה אלון, לאחר שהטביעה אותו בים. במסגרת הסדר טיעון נגזר דינה רק לשמונה שנות מאסר, זאת בעקבות מצבה הנפשי. באותו חודש אמא אחרת, רגינה קרוצ'קוב מת"א, הטביעה את בנה מיכאל בגיגית. 12 שנות מאסר היו מנת חלקה על הרצח המזעזע, גם זאת, בעקבות מצבה הנפשי.

המקרה שאולי דומה יותר מכל למה שארע אמש, הוא המקרה של משפחת פישר - שעד היום נותר בגדר תעלומה. מייקל, אב המשפחה וקצין מצטיין ביחידה המרכזית של מחוז מרכז, רצח את אשתו הילה, גם היא קצינה, ואת שני ילדיהם יובל וירדן. פיתרון התעלומה ירד עם בני המשפחה, שנראתה כל כך נורמטיבית - לקבר.

הרוצחים מאשימים את האמהות במעשיהם

לפני שנה בדיוק, עוד משפחה לכאורה נורמטיבית, עוד רצח מזעזע. אסף גולדרינג, אב לנועה בת ה-3, חנק אותה בבוקר יום שבת. ניסיון ההתאבדות שלו נכשל, ובמכתב ההתאבדות שלו הוא האשים את אשתו לשעבר. לאחר מספר חודשים, הצליח הרוצח גולדרינג להתאבד בתא המעצר.

מלבד המקרה של רוז שעדיין לא הוכרע בבית המשפט, כל ההורים הרוצחים התאבדו או קיבלו מאסר קל, עקב מצבם הנפשי. איתי בן-דרור, הרוצח מהלילה, ייטען כנראה גם הוא לאי-כשירות נפשית בבית המשפט, ויוסיף עוד מקרה אחד לכרוניקה מזעזעת של הורים שרוצחים את ילדיהם שלהם.

רצח הילדים בנתניה - סיקור מיוחד:

אימם של הילדים שנרצחו התמוטטה בביתה

האב בבית החולים: "מחכה לפגוש את הילדים בגן עדן"

משפחתה של האם: "הוא תיכנן רצח ביום ההולדת שלה"

האב החשוד ברצח: "הילדים יהיו איתי עד הסוף"

חשד: אב רצח את שלושת ילדיו וניסה להתאבד

רוצים לקבל את כל החדשות החמות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק