האב שרצח את ילדיו: חסכתי להם חיים של גיהנום

איתי בן דרור, שהודה ברציחת שלושת ילדיו בדקירות סכין, יובא בבוקר להארכת מעצר בבית משפט השלום ברמלה. עורך דינו פגש אותו בבית החולים וסיפר כי "הוא מטושטש כולו מהכדורים, אבל מביע אהבה עזה לילדים ומחכה לפגוש אותם בגן עדן". משפחתה של האם טוענת מאשימה את שירותי הרווחה שאישרו את מפגש האב עם הילדים

איתי בן-דרור הודה אמש שרצח בדקירות סכין את שלושת ילדיו, עומר בן ה-10, רוני בת ה-8 ואור בן ה-5. חוקרי ימ"ר מרכז חקרו בבית החולים במשך שעות ארוכות את בן-דרור, שנפצע קל כשניסה לשים קץ לחייו אחרי הרצח.

בן-דרור, שהתגרש מאשתו לאחרונה, אירח בסוף השבוע את שלושת הילדים בביתו, ובמהלך הלילה הוא דקר אותם בשנתם. אביו של איתי הזעיק את המשטרה כשגילה שבנו מנסה להתאבד. בן-דרור עצמו אושפז בעבר בבתי חולים פסיכיאטריים, ולטענת עורך דינו, זהו הרקע למעשה.

"הוא מחכה להיות עם ילדיו בגן עדן" - כך אמר עורך דינו של איתי בן-דרור, האב החשוד שרצח את שלושת ילדיו וניסה להתאבד, לאחר ביקור לצד מיטתו של האב, המאושפז בבית החולים "לניאדו" בנתניה.

עורך הדין רן אלון מהסניגוריה הציבורית מונה לייצג את בן-דרור. ביציאה מהחדר בו מאושפז האב החשוד, אמר עו"ד אלון: "מרשי הוא אדם המוכר היטב למערכת הפסיכיאטרית, הוא כרגע מטושטש כולו כתוצאה מהכדורים שהוא נטל במהלך הניסיון האובדני שהוא ביצע. הוא מביע אהבה עזה לילדיו, ואומר רק כי הוא מחכה להיות איתם בגן עדן".

"הוא מחכה להצטרף אליהם וטוען שזה רק עניין של זמן"

"לדבריו של האב", המשיך עורך הדין, "הילדים זכו עכשיו לחיי שלווה, הוא מחכה להצטרף אליהם וזה רק עניין של זמן. הוא השתחרר לא מזמן מאישפוז בבית חולים פסיכיאטרי, כאמור הוא מוכר היטב למערכת, ועבר אישפוזים רבים בשנים האחרונות. הוא השתחרר מהאישפוז לא מזמן ורק בשבוע שעבר הוא היה בביקור אצל פסיכיאטר בבית חולים וסיפר לו כי הוא מרגיש רע וכי יש לו מחשבות אובדניות. הפסיכיאטר אמר לו לדבריו שיגדילו לו את מינון התרופות ו'נראה בהמשך מה יהיה'".

"מדובר במקרה טרגי לכל הדעות", סיכם הפרקליט, "אבל האב ממשיך לטעון שהוא אוהב את ילדיו , והוא חסך להם חיים של גיהנום, כך הם הגיעו אל המנוחה והנחלה ועכשיו יש להם שלווה".

חוקרי הימ"ר נמצאים לצד מיטתו של האב ומתחקרים אותו בבית החולים. בן-דרור כבר מסר הודאה ראשונית ברצח שלושת הילדים, והסכין שנמצאה בזירת הרצח לא מותירה הרבה מקום לספק. חוקרי הימ"ר התייעצו עם צוות הרופאים ב"לניאדו", והחליטו להשאיר אותו להשגחה למשך הלילה.

משפחת האם: "הוא תיכנן רצח ביום ההולדת שלה"

מאידך, משפחתה של האם מאשימה את שירותי הרווחה ברצח המחריד. "יש לנו עסק עם רוצח, הכל היה ידוע מראש, הכתובת הייתה על הקיר" - כך מאשימים בכאב גדול בני משפחתה של לילך בן-דרור, אשתו לשעבר של האב שרצח את שלושת ילדיהם דווקא ביום הולדתה של האם.

"ברור שהוא שפוי, בן אדם שפוי לא רוצח בצורה כזאת?", אמרה היום אחותה של האם ודודתם של הילדים, גליה סיבוני. "הוא רוצח, אלה היו החששות שלה והיום הם התאמתו. היום יום ההולדת שלה, וברור שהוא תיכנן את הרצח הזה".

בני משפחתה של האם מאשימים בעיקר את רשויות הרווחה, שידעו על מצבו הפסיכיאטרי הבעייתי של איתי בן-דרור, ולמרות זאת לחצו על לילך אשתו לאשר את הסדרי הראייה של הילדים. "הרווחה אילצו את לילך שיהיו הסדרי ראייה של הילדים מצד האבא", האשימה סיבוני. "הם אמרו לה 'הוא בסדר גמור' ואיימו עליה שאם היא לא תסכים הילדים יצאו ממנה לחלוטין".

אחותה של האם הוסיפה: "הייתה לו מאהבת והוא פשוט היה מטורף על לילך. היא במצב קשה מאוד. אנחנו דואגים לה שלא תעשה משהו לא טוב לעצמה. הם היו שלושה ילדים פרחים מחוננים, ילדים טובים".

מנגד טוענות רשויות הרווחה כי האם הסירה את התנגדותה לפגישות של האב עם הילדים ללא נוכחותה לפני מספר חודשים, לאחר שהבינה כי הוא אינו מסוכן יותר לילדים. בשירותי הרווחה אומרים כי הסידור שלפיו האב שומר על הילדים היה על דעת האם, וכי חוות דעת פסיכיאטרית שהוגשה בעניינו היא שאישרה את המפגש של האב עם הילדים.

4 תלונות נגד האב מהשנתיים האחרונות

מהחקירה הראשונית של המשטרה עולה כי איתי בן-דרור, האב בן ה-38 החשוד ברצח שלושת ילדיו עומר בן ה-10, רוני בת ה-8 ואור בן ה-5 היום בנתניה, סבל בעבר מבעיות פסיכיאטריות קשות וניסה להתאבד מספר פעמים. סבם של הילדים, אביו של החשוד ברצח, העיד כי בנו אמר לו לאחרונה: "הילדים יהיו איתי עד סוף ימי".

במהלך השנתיים האחרונות הוא לא עבד כלל וסבל מ"תשישות נפש", וניסה להתאבד ללא הצלחה ב-6 הזדמנויות שונות. בן-דרור היה ילד מאומץ מאז היה בן 4, אז אימצה אותו משפחה מקיבוץ בצפון.

בנוסף התברר כי אמם של הילדים שהתגרשה לאחרונה מהחשוד מעידה כי נהג כלפיה באלימות ואיומים ולכן עזבה אותו. האם הגישה תלונה במשטרה על עבירת איומים מצדו של בן-דרור, ואילו המאהבת שלו הגישה נגדו 3 תלונות על אלימות ואף הוציאה נגדו צו הרחקה.

חתך את עצמו גם מול אשתו לשעבר והמאהבת

שתיים מהתלונות הללו שהוגשו נגד האב, אחת של האם ואחת של המאהבת, היו בעקבות אירוע במהלכו חתך לעצמו בן-דרור את הוורידים והגיע אל שתי הנשים כל אחת בנפרד כשהוא מדמם וצועק "תראי מה שגרמת לי לעשות". תלונה אחרת הוגשה על ידי המאהבת בעקבות ניסיון אונס שביצע לכאורה האב החשוד ברצח.

בין בני הזוג לשעבר היו הסדרי ראייה, המאפשרים לאב לראות את ילדיו בנוכחות אמו. לאחרונה הסירה האם את התנגדותה למשמורת בלעדית של האב, זאת בלחץ שירותי הרווחה, אולם אתמול בעקבות יום הולדתה של האם - היו הילדים בהשגחתו הבלעדית של האב.

האב אמר כי "לא יסכים לחיות ללא הילדים"

ולמרות כל זאת - לאחר שהתגרשו בני הזוג, קיבל בן-דרור את הזכות לראות את ילדיו במסגרת "הסדרי ראייה", תוך שהאם מפקחת עליהם. בסוף השבוע הזה, יום הולדתה של אימם של הילדים, הם היו בחזקתו הבלעדית של האב - ואז אירע הרצח הנורא.

מחקירתו של הסב, אביו של החשוד ומי שהזעיק את המשטרה היום לזירת הרצח, עולה כי בנו אמר לו לאחרונה כי לא יסכים לחיות ללא הילדים. "הילדים יהיו איתי עד סוף ימי חיי", שיחזר הסב את דבריו של בנו.

רצח הילדים בנתניה - סיקור מיוחד:

אימם של הילדים שנרצחו התמוטטה בביתה

משפחתה של האם: "הוא תיכנן רצח ביום ההולדת שלה"

האב החשוד ברצח: "הילדים יהיו איתי עד הסוף"

חשד: אב רצח את שלושת ילדיו וניסה להתאבד

עד המוות: הורים שרצחו את ילדיהם

רוצים לקבל את כל החדשות החמות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק