משפחתה של האם: "הוא תיכנן את הרצח ליום ההולדת שלה"

איתי בן-דרור, האב החשוד שרצח את שלושת ילדיו וניסה להתאבד היום בנתניה, ביצע את המעשה נורא דווקא ביום הולדתה של אשתו לשעבר. אחותה של האם אמרה היום: "הוא רוצח, אלה היו החששות שלה והיום הם התאמתו. היום יום ההולדת שלה, וברור שהוא תיכנן את הרצח". משפחת האם מאשימה את הרווחה: "הם אמרו לה 'הוא בסדר גמור'"

"יש לנו עסק עם רוצח, הכל היה ידוע מראש, הכתובת הייתה על הקיר" - כך מאשימים בכאב גדול בני משפחתה של לילך בן-דרור, אשתו לשעבר של האב שרצח את שלושת ילדיהם דווקא ביום הולדתה של האם.

"ברור שהוא שפוי, בן אדם שפוי לא רוצח בצורה כזאת?", אמרה היום אחותה של האם ודודתם של הילדים, גליה סיבוני. "הוא רוצח, אלה היו החששות שלה והיום הם התאמתו. היום יום ההולדת שלה, וברור שהוא תיכנן את הרצח הזה".

"הם היו שלושה ילדים פרחים, מחוננים"

בני משפחתה של האם מאשימים בעיקר את רשויות הרווחה, שידעו על מצבו הפסיכיאטרי הבעייתי של איתי בן-דרור, ולמרות זאת לחצו על לילך אשתו לאשר את הסדרי הראייה של הילדים. "הרווחה אילצו את לילך שיהיו הסדרי ראייה של הילדים מצד האבא", האשימה סיבוני. "הם אמרו לה 'הוא בסדר גמור' ואיימו עליה שאם היא לא תסכים הילדים יצאו ממנה לחלוטין".

אחותה של האם הוסיפה: "הייתה לו מאהבת והוא פשוט היה מטורף על לילך. היא במצב קשה מאוד. אנחנו דואגים לה שלא תעשה משהו לא טוב לעצמה. הם היו שלושה ילדים פרחים מחוננים, ילדים טובים".

מנגד טוענות רשויות הרווחה כי האם הסירה את התנגדותה לפגישות של האב עם הילדים ללא נוכחותה לפני מספר חודשים, לאחר שהבינה כי הוא אינו מסוכן יותר לילדים.

4 תלונות נגד האב מהשנתיים האחרונות

מהחקירה הראשונית של המשטרה עולה כי איתי בן-דרור, האב בן ה-38 החשוד ברצח שלושת ילדיו עומר בן ה-10, רוני בת ה-8 ואור בן ה-5 היום בנתניה, סבל בעבר מבעיות פסיכיאטריות קשות וניסה להתאבד מספר פעמים. סבם של הילדים, אביו של החשוד ברצח, העיד כי בנו אמר לו לאחרונה: "הילדים יהיו איתי עד סוף ימי".

במהלך השנתיים האחרונות הוא לא עבד כלל וסבל מ"תשישות נפש", וניסה להתאבד ללא הצלחה ב-6 הזדמנויות שונות. בן-דרור היה ילד מאומץ מאז היה בן 4, אז אימצה אותו משפחה מקיבוץ בצפון.

בנוסף התברר כי אמם של הילדים שהתגרשה לאחרונה מהחשוד מעידה כי נהג כלפיה באלימות ואיומים ולכן עזבה אותו. האם הגישה תלונה במשטרה על עבירת איומים מצדו של בן-דרור, ואילו המאהבת שלו הגישה נגדו 3 תלונות על אלימות ואף הוציאה נגדו צו הרחקה.

חתך את עצמו גם מול אשתו לשעבר והמאהבת

שתיים מהתלונות הללו שהוגשו נגד האב, אחת של האם ואחת של המאהבת, היו בעקבות אירוע במהלכו חתך לעצמו בן-דרור את הוורידים והגיע אל שתי הנשים כל אחת בנפרד כשהוא מדמם וצועק "תראי מה שגרמת לי לעשות". תלונה אחרת הוגשה על ידי המאהבת בעקבות ניסיון אונס שביצע לכאורה האב החשוד ברצח.

בין בני הזוג לשעבר היו הסדרי ראייה, המאפשרים לאב לראות את ילדיו בנוכחות אמו. לאחרונה הסירה האם את התנגדותה למשמורת בלעדית של האב, זאת בלחץ שירותי הרווחה, אולם אתמול בעקבות יום הולדתה של האם - היו הילדים בהשגחתו הבלעדית של האב.

האב אמר כי "לא יסכים לחיות ללא הילדים"

ולמרות כל זאת - לאחר שהתגרשו בני הזוג, קיבל בן-דרור את הזכות לראות את ילדיו במסגרת "הסדרי ראייה", תוך שהאם מפקחת עליהם. בסוף השבוע הזה, יום הולדתה של אימם של הילדים, הם היו בחזקתו הבלעדית של האב - ואז אירע הרצח הנורא.

מחקירתו של הסב, אביו של החשוד ומי שהזעיק את המשטרה היום לזירת הרצח, עולה כי בנו אמר לו לאחרונה כי לא יסכים לחיות ללא הילדים. "הילדים יהיו איתי עד סוף ימי חיי", שיחזר הסב את דבריו של בנו.

האב יישאר בבית החולים למשך הלילה

החשוד במעשה, איתי בן-דרור, שנפצע באורח קל בידיו במהלך ניסיון ההתאבדות הכושל, מקבל טיפול רפואי בבית החולים "לניאדו" בנתניה. האב גם נטל כמות גדולה של כדורים בניסיון האובדני שלו. בהמשך הוא צפוי להישלח למאסר ולהסתכלות פסיכיאטרית.

חוקרי הימ"ר נמצאים לצד מיטתו של האב ומתחקרים אותו בבית החולים. בן-דרור כבר מסר הודאה ראשונית ברצח שלושת הילדים, והסכין שנמצאה בזירת הרצח לא מותירה הרבה מקום לספק. חוקרי הימ"ר התייעצו עם צוות הרופאים ב"לניאדו", והחליטו להשאיר אותו להשגחה למשך הלילה. לצד מיטתו של האב נמצאים כל העת אנשי הימ"ר ואליהם הצטרף פרקליטו של האב מטעם הסניגוריה הציבורית, עו"ד רן אלון.

רצח הילדים בנתניה - סיקור מיוחד:

חשד: אב רצח את שלושת ילדיו וניסה להתאבד

האב החשוד ברצח: "הילדים יהיו איתי עד הסוף"

רוצים לקבל את כל החדשות החמות? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק