האב החשוד ברצח: "הילדים יהיו איתי עד הסוף"

מחקירה ראשונית של מקרה הרצח המזעזע בנתניה עולה כי איתי בן-דרור החשוד ברצח שלושת ילדיו היה בעברו אלים ובעל בעיות פסיכיאטריות, וניסה להתאבד 6 פעמים. בשנתיים האחרונות הוגשו נגדו 4 תלונות על אלימות ואיומים. במהלך חקירת אביו של בן-דרור, הוא סיפר כי בנו בא אליו לאחרונה ואמר: "הילדים יהיו איתי עד סוף ימי"

כרוניקה של רצח ידוע מראש? מהחקירה הראשונית של המשטרה עולה כי איתי בן-דרור, האב בן ה-38 החשוד ברצח שלושת ילדיו עומר בן ה-10, רוני בת ה-8 ואור בן ה-5 היום בנתניה, סבל בעבר מבעיות פסיכיאטריות קשות וניסה להתאבד מספר פעמים. סבם של הילדים, אביו של החשוד ברצח, העיד כי בנו אמר לו לאחרונה: "הילדים יהיו איתי עד סוף ימי".

מחקירת המשטרה עולה כי האב סבל בשנים האחרונות מבעיות פסיכיאטריות ואף אושפז בבית חולים לחולי נפש, שם שהה באשפוז בהסכמה בסך הכל כ-5 חודשים.

במהלך השנתיים האחרונות הוא לא עבד כלל וסבל מ"תשישות נפש", וניסה להתאבד ללא הצלחה ב-6 הזדמנויות שונות. בן-דרור היה ילד מאומץ מאז היה בן 4, אז אימצה אותו משפחה מקיבוץ בצפון.

4 תלונות נגד האב מהשנתיים האחרונות

בנוסף התברר כי אמם של הילדים שהתגרשה לאחרונה מהחשוד מעידה כי נהג כלפיה באלימות ואיומים ולכן עזבה אותו. האם הגישה תלונה במשטרה על עבירת איומים מצדו של בן-דרור, ואילו המאהבת שלו הגישה נגדו 3 תלונות על אלימות ואף הוציאה נגדו צו הרחקה.

שתיים מהתלונות הללו שהוגשו נגד האב, אחת של האם ואחת של המאהבת, היו בעקבות אירוע במהלכו חתך לעצמו בן-דרור את הוורידים והגיע אל שתי הנשים כל אחת בנפרד כשהוא מדמם וצועק "תראי מה שגרמת לי לעשות". תלונה אחרת הוגשה על ידי המאהבת בעקבות ניסיון אונס שביצע לכאורה האב החשוד ברצח.

בין בני הזוג לשעבר היו הסדרי ראייה, המאפשרים לאב לראות את ילדיו בנוכחות אמו. אתמול, בעקבות יום הולדתה של האם, היו הילדים בהשגחתו הבלעדית של האב.

האב אמר כי "לא יסכים לחיות ללא הילדים"

ולמרות כל זאת - לאחר שהתגרשו בני הזוג, קיבל בן-דרור את הזכות לראות את ילדיו במסגרת "הסדרי ראייה", תוך שהאם מפקחת עליהם. בסוף השבוע הזה, יום הולדתה של אימם של הילדים, הם היו בחזקתו הבלעדית של האב - ואז אירע הרצח הנורא.

מחקירתו של הסב, אביו של החשוד ומי שהזעיק את המשטרה היום לזירת הרצח, עולה כי בנו אמר לו לאחרונה כי לא יסכים לחיות ללא הילדים. "הילדים יהיו איתי עד סוף ימי חיי", שיחזר הסב את דבריו של בנו.

החשוד במעשה, איתי בן-דרור, שנפצע באורח קל בידיו במהלך ניסיון התאבדות כושל, מקבל טיפול רפואי בבית החולים "לניאדו" בנתניה. האב גם נטל כמות גדולה של כדורים בניסיון האובדני שלו. בהמשך הוא צפוי להישלח למאסר ולהסתכלות פסיכיאטרית.

חוקרי הימ"ר כבר נמצאים לצד מיטתו של האב ומתחקרים אותו בבית החולים. בן-דרור כבר מסר הודאה ראשונית ברצח שלושת הילדים, והסכין שנמצאה בזירת הרצח לא מותירה הרבה מקום לספק.

האב וגופות הילדים נמצאו על מיטה אחת

בסביבות השעה 12:00 הוזעקו צוותי משטרה ומד"א לדירה ברחוב בורוכוב בנתניה, שם נגלה לפניהם מראה מחריד: על מיטה אחת נמצאו גופותיהם של שלושה ילדים בגילאי 10, 8 ו-5, ואביהם שהיה פצוע קל - שכב לצידם. האב אמר לפרמדיקים: "יש לי עבר פסיכיאטרי - דקרתי את הילדים".

החשוד במעשה איתי בן-דרור, שככל הנראה ניסה להתאבד ללא הצלחה, פונה כשהוא פצוע קל בידו לבית החולים לניאדו בעיר. יוסי רוקח, מנהל מד"א-שרון, סיפר בזירת הרצח כי "התקבלה קריאה במגן דוד אדום על מצוקה של גבר בתוך הבית. הגיעו כונני מד"א על אופנועים תוך דקות ספורות, 2 כוננים והמשך הגיעו כוחות נוספים".

"הכוננים שעלו לבית המשפחה מצאו שם את אב המשפחה במצב מעורער", הוסיף איש מד"א, "ומהר מאד התברר שמדובר באירוע חמור, הזעיקו עוד כוחות. נמצאה תמונה קשה של מספר הרוגים במקום, אירוע קשה ביותר של התאבדות ורצח".