אחרי ימים בבידוד: סיטבון ופרלמן ייפגשו עם עו"ד

לאחר דיון ממושך בעניינם של חיים פרלמן ודוד סיטבון, החשודים שפעלו יחד למטרת טרור יהודי, ביהמ"ש נענה לבקשתם ויאפשר להם להיפגש עם עורך דין ביחידות. פרלמן לא זכה להיפגש עם עו"ד מאז נעצר לפני 10 ימים. בהחלטתו קבע ביהמ"ש כי "מעצרו המתמשך של עורר ו"ניתוקו מהעולם החיצון", הגיע לשלב בו נדחים שיקולי התביעה"

הנתק מסתיים: בית משפט העליון בירושלים התיר לחיים פרלמן, שנעצר בתחילת שבוע שעבר בחשד לארבעה מעשי רצח נגד פלסטינים, ודוד סיטבון, החשוד כי סייע לו, להיפגש עם עורך דין. עד כה השניים שהו במעצר תחת צו איסור מפגש, מבלי שניתן להם להתראות עם בני משפחה או עורך דין.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

בהחלטתו ציין השופט אדמונד לוי כי "מעצרו המתמשך של עורר ו'ניתוקו מן העולם החיצון', הגיע לשלב בו נדחים שיקולי טובת החקירה, וכאמור לא שוכנעתי בקיומם של אלה, מפני זכותו של העורר על פי דין לפגוש עורך-דין".

עורך הדין שרון נהרי שמייצג את פרלמן הביע שביעות רצון מההחלטה ואמר "אני שמח שבית המשפט שם דגש לזכויות חשודים ולא ייתן יד למניעת מפגש עורך דין לקוח שזהו קודש הקודשים. חבל שהדבר לא קרה קודם לכן והייתי צריך להגיע עד לבית המשפט העליון. כולי תקווה וכך אני מאמין שחיים פרלמן ישוחרר בקרוב ממעצרו ויצא לחופשי".

סוכן שב"כ או מחבל יהודי?

חיים פרלמן נעצר ביום שני שעבר בביתו בחשד למעשי רצח שביצע נגד ערבים. בשנים 1998-1999 נרצחו בירושלים שלושה ערבים בדקירות סכין. השב"כ ומשטרת ירושלים השקיעו כוחות ומאמצים ניכרים, אך לא הצליחו לעצור אותו, אתמול הוא נעצר בחשד שהוא הדוקר הסדרתי. הוא היה מזוהה עם תנועת כ"ך של חיים כהנא, אך לדברי חבריו פעילי הימין מדובר בעלילת שווא. "מדובר בחציית קווים אדומים של המשטרה ושל שירות הביטחון הכללי", אמר איתמר בן גביר בתגובה למעצרו.

לדברי חבריו, ארגון השב"כ ניסה לגייס אותו לפגיעה בערבים, ובהם גם בשייח' ראאד סלאח, אך לאחר שסירב - ניסו לנקום בו. לטענתו של פרלמן, הוא גוייס לשב"כ לפני כחצי שנה. והמציא עדויות בתמורה לסכומי הכסף שנתנו לו בשב"כ. "אמרתי להם שאני מוכן לספר הרבה דברים בתנאי שלא יבקשו ממני עדויות והוכחות".

דוד סיטבון בן ה-28 מירושלים, צעיר ללא עבר פלילי, נעצר ביום ראשון על ידי שירות הביטחון הכללי והיחידה המרכזית ירושלים בחשד שגנב נשק מבסיס צבאי. החשוד הודה אתמול במיוחס לו, ובצעד חריג הוצא צו איסור מפגש עם עורך דינו ועם משפחתו מחשש שישבש מהלכי חקירה. הפגישה בין השניים לבין עורכי דינם תתקיים מחר בשעה 11:00 בבוקר.

נציג השב"כ אמר בדיון, כי "זוהי חקירה ביטחונית מובהקת. השב"כ עובד על פי החוק והסמכויות שלנו מאפשרות לנו להוציא את צו איסור המפגש הזה". בית משפט השלום בפתח תקווה האריך את מעצרו של סיטבון בשבעה ימים. כמו כן הוארך צו איסור המפגש שהוצא לבקשת השב"כ על מנת להמשיך את פעולות החקירה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא "המחבל היהודי":

נועם פדרמן: "פרלמן קיבל 25,000 ש"ח מהשב"כ"

פעיל ימין נעצר בחשד לרצח 3 פלסטינים

צפו: המחבל היהודי מוסר את גרסתו למצלמות