רעננה: קופה שנגנבה ושיניה נעקרו הוחזקה בדירת מגורים

פקחי רשות הטבע והגנים איתרו קופה שנגנבה והוחזקה בדירת מגורים ברעננה. על פי החשד עקר בעל המקום את שיניה על מנת שלא תנשך

המשטרה קיבלה מידע מודיעני על "קוף גדול" שמוחזק שלא כחוק בדירה ברעננה, אך בחיפוש שערכו פקחי רשות הטבע והגנים יחד עם שוטרי משטרת כפר סבא, נמצאה בדירה קופת סנאי קטנה שהוחזקה בתנאים ירודים וחלק משיניה נעקרו על מנת שלא תנשוך את שוביה. שוביה נלקחו למעצר.

"החשוד ניסה לשחרר את הקופה על מנת שלא ייתפס, אך היא לא שיתפה איתו פעולה", סיפר אריה קלר, הממונה על מניעת הסחר בערכי טבע ברשות הטבע והגנים. "מדובר באדם עם עבר פלילי וסיועם של שוטרי תחנת כפר סבא היה הכרחי לביצוע צו החיפוש והצלת הקופה",

תחילה חשבו הפקחים שהקופה נגנבה מגן החיות בקריית מוצקין, בשל שבב אלקטרוני שהותקן עליה , אך לאחר בדיקה נוספת שנעשתה בגן החיות התברר כי זו אינה הקופה שנגנבה. כעת נעשים מאמצים לאתר מהיכן הגיעה הקופה ומי אחראי להתעללות הקשה שעברה, שכללה את עקירת חלק משיניה.

קופת הסנאי הקטנה שהוחרמה זכתה לארוחה מפנקת ממחלציה ולמקלט זמני ובעתיד הקרוב יוחלט היכן תשוקם. החשוד שהחזיק בה בתנאים הקשים, הועבר לחקירה במשטרה.

ברשות הטבע והגנים מספרים שמקורו של קוף הסנאי בדרום אמריקה והוא שוכן במרבית הזמן על העצים, ניזון בעיקר מחרקים ופירות וחי בלהקות שיכולות לכלול עשרות. בעבר יובאו קופים שכאלו לפינות חי, אך בשנים האחרונות נאסר לחלוטין על ייבוא קופים לישראל והרשות עושה מאמצים לאסוף את החיות ממקומות בהן התנאים אינם הולמים ולהעבירן למקלטים מוגנים בגני חיות מוסדרים או במקלט הקופים ביער בן שמן.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק