צפו: חרדים מתפרעים בדואר בי-ם

מהומות החרדים הגיעו היום לתוך סניף הדואר בשכונת הבוכרים בבירה. הסיבה: מסכי הטלוויזיה בתוך הדואר מציגים מבזקי חדשות ו"תמונות שחץ" לא כשרות. כמה חרדים התפרעו בתוך הסניף וגרמו נזק לציוד, בעוד עשרות אחרים צרו על המקום מבחוץ. זה נגמר בשני עצורים - שישוחררו מאוחר יותר משום שרשות הדואר מסרבת להגיש תלונה

התפרעות, תלישת כבלי חשמל, עימות עם המאבטחים, גרימת נזק לציוד - כל אלו היו מנת חלקם של עובדי סניף הדואר בירושלים, לאחר שצעירים חרדים התפרעו היום בתוך המקום - במחאה על מכשירי הטלוויזיה הניצבים במקום ומשדרים מבזקי חדשות.

האירוע החל הבוקר, בשעה שמספר מתפרעים חרדים מהפלג הקיצוני "הסיקריקים" הגיעו לסניף הדואר "שערי הגאולה" ברחוב הבוכרים בירושלים, הממוקם בלב שכונה חרדית בעיר, ודרשו לנתק מהחשמל מספר מכשירי טלוויזיה שתלויים על קירות הסניף. על פי החשד, הם ניסו גם לגרום להם נזק.

המאבטחים של הסניף זינקו על המתפרעים וניסו למנוע מהם להשחית את הציוד בסניף. בעוד המאבטחים מעכבים את המתפרעים בתוך המקום, עשרות חרדים צרו על סניף הדואר מבחוץ ומנעו את העברתם של המתפרעים לידי המשטרה, וקראו קריאות נאצה נגד הדואר ונגד חוקרי המשטרה שהגיעו למקום. כל זה נמשך שעות ארוכות, במהלכן עובדי הסניף היו תחת "מצור" של ממש.

רשות הדואר סירבה להגיש תלונה

הסיבה למחאה החרדית שהיא שמסכי הטלוויזיה בסניף משדרים מבזקי חדשות, ולטענת המתפרעים מדובר ב"דברי שחץ". לדבריהם, במבזקים ישנם מסרים או מידע שאינו צנוע מספיק. המפגינים גם ריססו את זגוגיות הסניף בכתובות נוסח "סוף לתמונות השחץ". לאחר שהתפתח עימות במקום, במהלכו הותקפו גם שני מאבטחי הסניף, הגיעו כוחות משטרה והרגיעו את הרוחות.

השוטרים עיכבו לחקירה 2 מתפרעים שעל פי החשד ניסו לפגוע במכשירים עצמם. על פי עדויות תושבי השכונה, בעבר התנהל משא ומתן בינם לבין הנהלת סניף הדואר בנוגע להסרת מבזקי החדשות. אך כאשר הדבר לא צלח, הגיעו היום התושבים כדי לקחת את החוק לידיים.

רשות הדואר סירבה להגיש תלונה נגד המתפרעים החרדים, ולכן שניים מהמתפרעים שנעצרו על ידי המשטרה ישוחררו בשעות הקרובות. יתרה מזאת, ברשות הדואר הוסיפו כי ניתקו את מבזקי החדשות מהמסכים בסניף כ"התחשבות ברגשות התושבים".

יצויין כי רבים מתושבי השכונה הביעו הזדהות עם תחושותיהם של המתפרעים ועם מטרת המאבק, אולם ביקשו להסתייג מהמעשה הפלילי עצמו.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק