הרב אברמן: "אוהד אמר שהוא לא יתאבד לבד"

אביו של אליהו אברמן, שנרצח השבוע על ידי חברו אוהד רוזנברג, מנסה לפזר את הערפל סביב נסיבות מותם המסתורי. לטענת האב, בנו ניסה לעזור לרוזנברג שהיה שרוי בדיכאון - ונפל קורבן בשל טוב לבו. "אנחנו יודעים שאוהד הזה השאיר מכתב התאבדות, וקיבלתי מידע שאמר שאם הוא מתאבד הוא לא מתאבד לבד", ציין

הרב אברמן, אביו של אליהו אברמן ז"ל שנרצח על ידי חברו אוהד רוזנברג בלב תל אביב, התראיין אתמול לראשונה וחשף את הערכתו למה שגרם למוות המסתורי. "אוהד אמר שאם הוא מתאבד הוא לא מתאבד לבד", סיפר הרב ל"סוכנות הקול החרדי".

הרב אברמן שיחזר את הרגעים בו נודע לו על הטרגדיה: "איך שקיבלתי את המידע על הנושא הזה הבנתי שהמצב לא טוב וקיבלתי את הדין. הגעתי למקום באתי לזהות את הבן שלי. זה היה מאוד קשה לראות כזה דבר", העיד בכאב.

"אנחנו יודעים שאוהד הזה השאיר מכתב התאבדות, וקיבלתי מידע שהוא דיבר עוד לפני זה שאם הוא מתאבד הוא לא מתאבד לבד", טוען אברמן ומוסיף: "הבן שלי מטוב לב בא לעזור לבחור הזה המסכן". לדבריו, בנו פשוט ניסה לעזור לחברו כיוון שריחם עליו - אך נפל קורבן.

החליט "לחתוך את זה"

אברמן מספר כי לאחר שבנו הודיע לרוזנברג שהוא הולך לעזוב לתקופה ולעבור לישיבה אחרת הוא פשוט נשבר ובגלל זה החליט "לחתוך את זה". "אמרתי לו אל תרחם עליו ובני אמר לי 'הוא בחור מסכן ההורים שלו גרושים אין לו אף אחד בחיים'", נזכר אברמן בעצב ומשוכנע: "רק בגלל הטוב לב של הבן שלי זה קרה".

לבסוף מדגיש האב: "אני חזק מתחזק, אני צריך להזכיר לכל הציבור שהילד הזה היה ילד מיוחד. הוא עזר לכל אחד ואחד. לא היה אחד שהכיר אותו שהוא לא עזר לו. קשה לתאר את הלב הטוב שלו".

נמשכת מלחמת הגרסאות

בתוך כך נמשכת מלחמת גרסאות בין המשטרה למגזר החרדי בנוגע למניע שהוביל לרצח והתאבדות במרכז ת"א. בעוד שהמשטרה מעריכה כי הרקע שהוביל את אוהד רוזנברג לרצוח את אליהו אברמן ולהתאבד היה אישי או רומנטי, במגזר החרדי טוענים שמדובר ככל הנראה בסכסוך כספי.

"אוהד ואליהו היו חברים טובים בתקופה האחרונה", סיפר סמי גרוסמן, מכר של השניים. "לפני כשלושה שבועות התעורר בין השניים סכסוך על רקע מכירת רכב. בעקבות האירוע לצערנו ירה אוהד באליהו". גרוסמן מדגיש כי ההתאבדות של רוזנברג מיד לאחר שרצח, על פי החשד, את אברמן, נובעת מהכאב בעקבות החברות האמיצה שחיברה בין שניהם.

במקביל מיהרו גורמים בקהילה החרדית להכחיש כי אברמן, ניהל קשר רומנטי עם רוזנברג. אותם גורמים סיפרו כי בחודשים האחרונים ניסה אברמן לעזור לידידו למצוא שידוך, ולפני כשבועיים הפך רוזנברג עצבני במיוחד, לאחר ששידוך שהיה אמור להסתיים בחתונה - כשל. "רוזנברג היה בטוח שהכישלון הוא בעקבות שמועה שהפיץ אברמן, ונכנס לדיכאון", סיפרו אותם גורמים.

הראיון עם הרב אברמן באדיבות "סוכנות הקול החרדי"