חשד: המניע לרצח - הפצת שמועה שפגעה בשידוך

במשטרה בודקים חשד לפיו רצח אוהד רוזנברג את אליהו אוברמן כיוון שסבר שהפיץ שמועות בגללן התבטל השידוך המיועד לו. בקהילה החרדית זועמים ומתעקשים: לא מדובר ברקע רומנטי

נמשכת מלחמת גרסאות בין המשטרה למגזר החרדי בנוגע למניע שהוביל לרצח והתאבדות אמש במרכז ת"א. בעוד שהמשטרה מעריכה כי הרקע שהוביל את אוהד רוזנברג לרצוח את אליהו אברמן ולהתאבד היה אישי או רומנטי, במגזר החרדי טוענים שמדובר בסכסוך כספי.

"אוהד ואליהו היו חברים טובים בתקופה האחרונה", סיפר סמי גרוסמן, מכר של השניים. "לפני כשלושה שבועות התעורר בין השניים סכסוך על רקע מכירת רכב. בעקבות האירוע לצערנו ירה אוהד באליהו". גרוסמן מדגיש כי ההתאבדות של רוזנברג מיד לאחר שרצח, על פי החשד, את אברמן, נובעת מהכאב בעקבות החברות האמיצה שחיברה בין שניהם.

במקביל מיהרו גורמים בקהילה החרדית להכחיש כי אברמן, בנו של רב מוכר, ניהל קשר רומנטי עם רוזנברג. אותם גורמים סיפרו כי בחודשים האחרונים ניסה אברמן לעזור לידידו למצוא שידוך, ולפני כשבועיים הפך רוזנברג עצבני במיוחד, לאחר ששידוך שהיה אמור להסתיים בחתונה - כשל. "רוזנברג היה בטוח שהכישלון הוא בעקבות שמועה שהפיץ אברמן, ונכנס לדיכאון", סיפרו אותם גורמים.

מפקד זק"א מרכז: ראיתי שאוהד נסער

משה גמרו, מפקד זק"א מרכז, סיפר על סערות הרגשות בה היה שרוי אוהד רוזנברג בשבועות האחרונים. "אוהד חזר בתשובה בערך בגיל 18, ובשנים האחרונות ניסה מספר פעמים למצוא שידוך - רק שבחסידות שלו לא ממש מקבלים חוזרים בתשובה", סיפר. "בימים האחרונים הרגשתי שהוא עצבני, ניסיתי לדובב אותו אך הוא לא ממש שיתף אותי במה שעובר עליו".

גמרו הוסיף כי המקרה הוא אכן מצער, אך הכחיש כי בין הרוצח לנרצח נרקם במשך הזמן קשר רומנטי. "אחת הסיבות שהסכמתי להתראיין הייתה המטרה להוקיע את ההערכה הזו, לא היו דברים מעולם, ואני אומר את זה על סמך ההתנהגות של אוהד והאינטואיציה שלי".