שני נערים סחטו מחברם 40 אלף ש"ח

שני נערים בני 15 מנתניה נעצרו לפני מספר שבועות בחשד שסחטו 40 אלף שקל מנער אחר בן 14. על פי החשד, השניים איימו על הנער - שגנב כספים מחסכונותיו של סבו כדי לשלם להם. השניים, שהובאו הבוקר להארכת מעצרם חשודים שערכו מסע קניות ורכשו מזון מהיר וכרטיסים למקומות בילוי על חשבון חסכונות הסב

גנב כספים מסבו כדי לשלם לסוחטים, אילוסטרציה (חדשות 2)

האלימות בקרב בני הנוער מגיעה לשיאים חדשים: שני נערים בני 15 מנתניה נעצרו בשבועות האחרונים בחשד שסחטו נער אחר באיומים. על פי החשד, הנער שילם לשניים 40 אלף שקלים - אותם גנב מסבו.

הבוקר הם הובאו להארכת מעצר בבית המשפט לנוער בנתניה, לאחר חקירה ממושכת שנערכה בשבועות האחרונים. החקירה נפתחה לאחר שהסב, הבחין בנכדו שחיפש כסף בביתו. בתחילה הנער לקח כספים מבית הסב מבלי שהסב הבחין בכך, אולם לאחר שהכסף אזל - הנער הנסחט נאלץ לחפש מקור אחר - ונתפס על ידי הסב המודאג, שמיהר לדווח למשטרה.

בידי החוקרים רשימה ארוכה של עדים מבית הספר שבו לומדים הנערים, אשר נכחו בחלק מה"עסקות" שבוצעו בחצר בית הספר. "הם ראו את האיומים והבחינו בהעברות של סכומי כסף בלתי הגיונייים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט פקד אהרון רנד, קצין הנוער במשטרת נתניה. "כחלק מעבודת המשטרה אנחנו מנסים גם להשיב את הכסף שנגנב מהסב".

להערכת החוקרים, שני הנערים בזבזו את רוב הכסף שנסחט על פי החשד מחברם בן ה-14. מחקירה ראשונית עולה שהכסף שימש את השניים ל"חופשת קיץ" שקיימו על חשבון חסכונותיו של הסב, במהלכה בזבזו אלפי שקלים בחודשיים האחרונים על פיצות, על המבורגרים, על כניסה לבריכות שחייה וכן לרכישת כרטיסים לקולנוע. כדי להשיג את הכסף, הם איימו על הנער שיכו אותו וישלחו אליו נערים אלימים אחרים שיתקפו אותו אם לא יעביר את הכספים לידיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק