כנופיית המנקים מציגה: הונאה הענק

העיתון "מעריב" מפרסם הבוקר כי משטרת ישראל עצרה שישה אנשים בחשד שהיו שותפים להונאת ענק של עשרות אנשים ברחבי הארץ בזמן שעבדו כעוזרי בית באותם בתים. הכנופיה הצליחה להוציא עשרות מיליונים מהבנקים וחברות האשראי באמצעות תעודות זהות ומסמכים נוספים שזייפו

הכנופיה הונתה מאות אנשים. אילוסטרציה (חדשות 2)

הונאת ענק של עוזרי בית: משטרת ישראל עצרה שישה בני אדם בחשד שהשתייכו לכנופיית עוזרי בית שנהגו לגנוב את זהותם של האנשים להם ניקו את הבית. חברי הכנופיה צילמו עשרות תעודות זהות, פתחו באמצעותן חשבונות פיקטיביים ומשכו כספים רבים.

אולי היו אלו סרטי הפעולה של הוליווד, ואולי ההשראה לתוכנית המתוחכמת נלקחה דווקא מכנופיית המוסד שחיסלה את אל-מבחוח - מה שבטוח הוא שהכנופיה פעלה בשיטה מורכבת והצליחה להוציא עשרות מיליונים מהבנקים, חברות האשראי, יבואני כלי רכב תוך גניבת זהותם של עשרות ישראלים.

כך התבצעה הונאת הענק

"הפרשה נחשפה במקרה", סיפרה ל"מעריב" רס"ר גינת פונט ממפלג ההונאה. תושב אריאל הופתע בוקר אחד לקבל מכתב מהבנק שמאשר הלוואה על סך 198 אלף שקלים. כשפנה האיש לבנק התברר לו שמישהו לקח הלוואה בגובה 200 אלף שקלים מתוך החשבון שלו. האזרח ההמום פנה למשטרה וזו פתחה בחקירה.

איש המפתח בכל הסיפור היה ואסילי קורבצוב, תושב אריאל בן 38, שעבר כמנקה בדירות שונות ברחבי הארץ. קורבצוב נהג לצלם את תעודות הזהות והמסמכים האישיים של לקוחותיו בזמן שעבר ולהעבירם לשאר חברי הכנופיה. המסמכים מעולם לא יצאו מבתי הלקוחות, ואלו לא חשדו בדבר.

עוקץ הקשיש

באמצעות תוכנת הפוטו-שופ זייפו שאר חברי הרשת את המסמכים השונים. הם לא הסתפקו בתעודות הזהות, וכדי לוודא שההונאה תצליח צילמו וזייפו גם תדפיסי חשבונות, פרטי כרטיסי אשראי ומסמכים נוספים שיחזקו את אמינותם בפני הבנקים. מצוידים במסמכים, ניגשו חלק מהחשודים לבנקים השונים, פתחו חשבונות בנק ובשלב הראשון ביצעו בהם פעולות שגרתיות ואפילו הכניסו משכורות.

ברוב המקרים היה זה אדם בן 80 שניגש לבנק ופותח את חשבון הבנק. "הפקידים לא חשדו שהאיש המבוגר מבצע הונאת ענק", סיפר רב פקד אבי דיין, ראש צוות החקירה במפלג ההונאה של משטרת תל אביב.