בעקבות המונדיאל: ירידה בפשיעה

במהלך החודש האחרון יכולתם לחוש בטוחים יותר. מנתוני המשטרה עולה כי חלה ירידה ניכרת באחוז הפשיעה ברחבי הארץ בתקופת משחקי המונדיאל. על פי הנתונים חלה ירידה של 11% במספר הדירות שנפרצו וירידה של 13% במספר כלי הרכב שנגנבו

גנבים מעדיפים כדורגל (חדשות 2)

גנבים מעדיפים לראות כדורגל? מתברר שבמהלך משחקי המונדיאל שהתקיימו בחודש האחרון חלה ירידה ניכרת במקרי הפשע ברחבי הארץ. למרות זאת חלה דווקא עלייה באירועי האלימות בתוך המשפחה.

מנתונים שפורסמו על ידי המשטרה עולה כי בתקופה בה התקיימו המשחקים נרשמה צניחה במספר גניבות הרכב ומספר הדירות שנפרצו, כך מדווח הבוקר "ידיעות אחרונות". בהשוואה לחודש יולי בשנה שעברה עולה כי חלה ירידה של לא פחות מ-11% במספר הדירות שנפרצו. בנוסף נמדדה ירידה של 13% במפר כלי הרכב שנגנבו מבעליהם.

העיר בה חלה הירידה המשמעותית היותר ברמת הפשיעה היא חיפה. במהלך תקופת שידור משחקי גביע העולם ירדה הפשיעה ב-43%, לעומת ירידה של 29% בתל אביב ו-26% בירושלים.

מספר עבירות האלימות במשפחה גדל

אך מול הנתונים החיובים של מספר הגניבות ופריצות, עולה כי מספר עבירות האלימות בתוך המשפחה דווקא גדל בחודש האחרון בהשוואה לשנה שעברה. בחודש האחרון נרשמו 1,536 מקרי אלימות שדווחו למשטרה אל מול 1,467 שאירעו בתקופה המקבילה אשתקד.

 "ייתכן כי העלייה בעבירות האלימות מקורה בריכוז גדול של בני משפחה ואזרחים בדירות כדי לצפות יחד במשחקים, מסבירה ראש מחלקת האסטרטגיה באגף תכנון וארגון, נצ"מ ענת לאור-שמעוני.עוד מוסיפים במשטרה כי היכולת שלהם למנוע עבירות מסוג זה קטנה יותר מאשר פשיעה המתקיימת ברחוב.