ה"פגע וברח" ברחובות: כמות אלכוהול פי 3 מהמותר בדמו של הנהג החשוד

ממצאי בדיקות הדם שנערכו לשגיא גמליאל, החשוד בדריסתו למוות של שמואל רוטשטיין שלשום ברחובות, מראות כי בדמו הייתה כמות אלכוהול פי 3 מהמותר בזמן מעצרו. בדמה של ידידתו הייתה כמות אלכוהול כפולה מהרגיל. בשחזור הוא הסביר: "לא התכוונתי"

תוצאות בדיקות הדם שנערכו לשגיא גמליאל, החשוד בתאונת הפגע וברח שלשום, בה נהרג שמואל רוטשטיין ברחובות, התקבלו היום ביחידת התנועה של משטרת מרחב השפלה. על פי ממצאי הבדיקה, בדמו של גמליאל, ששב לביתו לאחר התאונה והלך לישון, נמצאה כמות אלכוהול הנאמדת ב-166 מ"ג - גבוהה פי שלושה וחצי מהמותר.

כמו כן, אצל י', ידידתו של שגיא, נמצאה כמות כפולה של אלכוהול מהרגיל. מעצרה הוארך היום בארבעה ימים בבית משפט השלום בראשון לציון, ומעצרו של גמליאל הוארך בשמונה ימים.

חוקרי התאונה, בראשות רפ"ק שי מזרחי, מעודדים מהתקדמות החקירה, ומקווים שכבר בשבוע הבא תוגש הצהרת תובע נגד גמליאל וידיתו.

השחזור: "לא יכולתי למנוע את התאונה"

אמש שיחזר גמליאל את התאונה בה נהרג רוטשטיין (67), והמשיך לטעון כי לא הייתה לו יכולת למנוע את התאונה הקטלנית. אחרי שנמלט אמש ממקום התאונה שבו נהרג רוטשטיין, חזר גמליאל לרחוב הרצל פינת האמוראים בעיר ושיחזר בליווי השוטרים את מה שאירע.

השחזור התרחש בארבעה מוקדים: המקום שבו קנה גמליאל משקאות לפני הבילוי, הפארק שבו שהה גמליאל עם חבריו לפני התאונה, נקודת הפגיעה בהולך הרגל, וביתו של גמליאל - לשם נמלט לאחר התאונה הקטלנית. גמליאל חזר וטען לאורך השחזור כי לא התכוון להפקיר את הולך הרגל. "אחרי שפגעתי בו, נבהלתי וחזרתי הביתה", טען שוב ושוב לאורך השחזור. בנוסף הוא ביקש למסור את התנצלותו לבני המשפחה של ההרוג והסביר שמדובר בטרגדיה קשה גם עבורו.

"הוא ירד פתאום לכביש"

בתחילת השחזור הוביל גמליאל את השוטרים למקום שבו קנה משקאות, שלטענתו לא היו משקאות חריפים. לאחר מכן לדבריו, הוא פגש את חבריו ב"פארק אזורים" ברחובות, שם בילה עמם. "צחקנו ואחרי זה נסעתי הביתה", אמר גמליאל שחזר והדגיש כי לא היה שיכור בעת שעלה על ההגה - טענה שתתברר עם הגעת תוצאות בדיקות המעבדה של גמליאל.

בדרכו הביתה, נתקל גמליאל בהולך הרגל שהתפרץ לטענתו אל הכביש מבלי שהשאיר לו יכולת לעצור את המכונית. "הוא ירד פתאום לכביש", סיפר גמליאל לשוטרים, תוך שהוא מתעקש שהמהירות בה נסע הייתה סבירה. במשטרה מתקשים לקבל את גרסתו כיוון שעוצמת הפגיעה והנזק שנגרם לרכב מעלים חשד לכך שגמליאל נהג במהירות מופרזת.

לאחר השחזור במקום התאונה, השוטרים ליוו את גמליאל אל ביתו - לשם חזר עם בת זוגו בתום התאונה, והראה לשוטרים את המקום שבו החנה את הרכב הפגוע. מיד לאחר מכן, עלה לביתו והלך לישון במיטתו - שם נעצר כעבור פחות משעה. גמליאל הקפיד להביע חרטה לאורך כל השחזור ואמר "אני מצטער, לא הייתה לי כל כוונה לפגוע בו, פשוט נבהלתי וברחתי".

הערב ב-20:00: ראיון בלעדי ומיוחד עם ברק אובמה ליונית לוי במהדורה המרכזית

רוצים לקבל עדכונים כשתהיה התפתחות בחקירה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק