החשוד בשוחד ובמרמה קודם בתפקידו

חקירת פרשת השחיתות בהולילנד עדיין נמשכת, אך נראה שזה לא מפריע לגורמים בעיריית ירושלים לקדם את החשודים בפרשה. אלי שמחיוף, החשוד בעבירות של לקיחת שוחד קודם לאחרונה ומונה ליו"ר וועדת ההנחות בארנונה - שהינה וועדה עם סמכויות כלכליות ממשיות. לטענתו אין בכך כל חריג: "אני שליח ציבור לא?"

פרשיית הולילנד בירושלים רחוקה מלהסתיים, אבל מסתבר שעוד לפני תום החקירה, אחד החשודים המרכזיים בסיפור מקבל עכשיו קידום.

מדובר באלי שמחיוף החשוד בעבירות של לקיחת שוחד, תיווך לשוחד, הלבנת הון, מרמה, והפרת אמונים. בימים האחרונים הוא מונה לשני תפקידים חשובים מאוד בעירייה: יו"ר ועדת הרווחה ויו"ר וועדת ההנחות בארנונה - שהינה וועדה עם סמכויות כלכליות ממשיות.

היועץ המשפטי בעיריית ירושלים יוסי חביליו כבר מותח ביקורת על ההחלטה הזו. "לאור העובדה כי טרם הוגש כתב אישום נגד מר אלי שמחיוף, אינני יכול לקבוע כי קיימת מניעה פורמלית למינויו לתפקיד כלשהו", כתב חביליו במכתב תגובה לפנייית סגן ראש העיר לשעבר פפה אללו. "עם זאת, ראש העיר וחברי המועצה צריכים לשקול כשיקול של ממש כנגד המינוי, את העובדה שהוא חשוד בעבירות חמורות".

אותו פפה אללו התפטר לאחרונה מתפקידו בעקבות התכנית של ברקת להרוס בתים בשכונת סילוואן שבמזרח העיר. אחד המועמדים להחליפו הוא לא אחר מאותו אלי שמחיוף. לטענת שמחיוף אין מניעה לקדם אותו בתפקידו על אף החשדות נגדו. בשיחה עם חדשות 2 אמר שמחיוף כי מדובר ב"וועדות פנימיות בחלוקה בתוך הסיעה". לדבריו אין לכך משמעות כיוון שמדובר בהליך שגרתי בקריירה של שליח ציבור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק