גננת קשרה ילדים - "שלא יפריעו"

כשההורים של ד' בן השנתיים ישבו לצפות בהקלטת מסיבת יום ההולדת שלו בגן הם נדהמו לראות את ילדם קשור לכיסא בזמן ששאר הילדים משחקים. כשהוציא האב את הילד מהגן אמרה לו הגננת בתגובה: "לא נורא, פחות פרענקלך בגן". ההורים הגישו תלונה במשטרה אבל הגננת בחקירתה טענה שזו הדרך שלה לעזור לילדים להתרכז

"בואי נשחרר אותו, שישחק עם הילדים". "לא! הוא הורס לנו את כל החגיגה". השיחה הזו, בין גננת לעוזרת שלה, היא חלק מהקלטה מצמררת שנחשפה לעיני הורים המומים לילד שעבר התעללות
בגן ילדים בחיפה.

הילד, בן השנתיים היה אמור לחגוג את מסיבת יום ההולדת שלו אך בזמן שחבריו קופצים בין חישוקים צבעוניים על הרצפה, ד' היה קשור לכיסא. בסרטון הוידאו ניתן גם לראות ברקע ילד אחר שקשור גם הוא לכיסא וצועק לעזרה כדי שישחררו אותו.

"רק שצפינו בסרט הבנו למה היא עכבה את זה", האב המזועזע סיפר ל"ידיעות אחרונות". "בהתחלה לא הבנו למה הוא קשור לכיסא עם רצועה שנכרכת על בטנו בזמן שכולם משחקים. התקשרנו מיד לגננת והיא אמרה לנו שזו הדרך שלה להתמודד עם ילדים שמפריעים בזמן התפילות ושהיא לא מצליחה להשתלט עליהם, היינו המומים"

הגננת: "פחות פרנקעלך קטנים"

האב סיפר לחוקרים כי כאשר בא לקחת את הדיסק המצולם אמרה לו הגננת: "מקסימום בשנה הבאה יהיו פחות פרנקעלך קטנים בגן". לבני המשפחה נודע כי בתגובה לטענה הזו אמרה הגננת בחקירתה שלאחר שהאב חשד שהיא מפלה את הילד בשל מוצאו וביקש מספרי טלפון של הורים נוספים לילדים ספרדים אמרה לו: "אין בעיה, דבר איתם. אז יהיו לי פחות כה ספרדים בגן".

מיד אחרי שצפה בקלטת ושוחח עם הגננת הוציא האב את בנו מהפעוטון ופנה לתחנת המשטרה בחיפה, שם נפתחה חקירה בחשד להתעללות. הוא סיפר כי נמסר להם שבחקירתה מסרה הגננת שקשירה עוזרת לילדים בריכוז וכי ההורים של הילדים אשר נקשרו קיבלו ממנה דיווח על כך והדבר נעשה לטענתה על דעתם.