כך פיתה הקצין אלפי ילדות ברשת

עורכי הרשת החברתית שבה פעל על פי החשד אייל נחום, קצין צה"ל בן 25, איתרו אלפי הודעות ששלח לאורך חמש שנים לילדות בנות 9-15. "הדרכתי כבר לא מעט בנושא של מין", נהג החשוד לכתוב. במשטרה חושדים: הוא נפגש עם עשרות ילדות וקיים עמן יחסי מין

"היי מהממת! רציתי לספר לך שאני מחפש עוד תלמידות, אחרי שהדרכתי כבר לא מעט, בנושא של מין", כך פנה על פי החשד קצין צה"ל אייל נחום, בן 25 מחולון, לכ-4000 ילדות בנות 9-15 דרך רשת האינטרנט. בהודעה הוא הוסיף: "אז אם יש לך אומץ ואת סקרנית בנושא, ויש לך שאלות, את מוזמנת לפנות אליי! כמובן שזה יישאר רק ביני לבינך :-)".

רוצים לקבל עדכון ברגע שיהיה חדש במשפטו של הקצין? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מוקדם יותר היום הותרה הפרשה לפרסום. נחום נעצר השבוע בחשד שהטריד מינית אלפי קטינות באינטרנט. עם עשרות מהן, על פי החשד, קיים יחסי מין. נחום נהג לגלוש ליצור קשר עם קטינות בגילאי 10-15 ברשתות חברתיות, תוך שהוא מציג את עצמו כיועץ לענייני מין, בן 16 בלבד.

לאון פלדמן, עורך רשת חברתית באינטרנט בה התקיים לכאורה חלק מהקשר של נחום עם הילדות, סיפר הערב בתכניתנו "שש" עם עודד בן עמי כי "גיליתי מספר נערות שדיברו עם הבחור הזה שהתחזה למישהו אחר. הוא הציג את עצמו בשם DND MAN. מצאנו אלפי פניות כאלה בתיבת הדואר שלו לאורך חמש שנים".

"זו לא נורה אדומה, זה פרוז'קטור אדיר", הוסיף פלדמן והסביר כי למנהלי האתר אין דרך לגלות פשעים מסוג זה - אם הגולשים לא מדווחים על כך ישירות. "גלישה בטוחה באינטרנט זה כמעט ולא קיים אבל חייבים להיות עירניים. אנחנו כל הזמן דואגים לפרסם עקרונות לגלישה בטוחה ויש ניטור כל הזמן. כשלא מפנים את תשומת לבנו ספיציפית למשתמש מסוים קשה מאוד לעלות על זה".

איים שיערוך את תמונות הילדות עם תמונות עירום - ויפיץ

במהלך השיחות עם הקטינות, שנשאו ברובן אופי מיני, שידל החשוד את הנערות להצטלם בעירום ולשלוח את התמונות אליו. המשטרה חושדת כי נחום אף שידל חלק מהקטינות לקיים עימו יחסי מין, ומבקשת ממי שנחום יצר עמה קשר, לפנות אליהם ולהעיד נגדו.

ברוב המקרים הוא פנה לנערות ולילדות כאמור דרך אתרי אינטרנט, שם היו להן תמונות פרופיל. לאחר ששוחח עמן ורכש את אמונן, שכנע אותן על פי החשד נחום לעבור לדבר איתו בכלי אחר - לרוב אייסיקיו או מסנג'ר. שם הוא היה מאיים עליהן שאם לא ייפגשו עמו פנים מול פנים, יערוך תמונת עירום עם הפנים שלהן ויפיץ ברחבי הרשת.

מעצרו הוארך ב-7 ימים

חלק מהבנות, כך חושדים במשטרה, נפלו קורבן לאיומים ונפגשו עמו. בנות אחרות לא האמינו לאיומיו ופנו לאחראי הביטחון באחד האתרים וכך ככל הנראה התגלגלה הפרשה לפתחה של המשטרה. "חלק גדול מהבנות דחו אותו", אמר לחדשות 2 רפ"ק אייל פאר. "הן פרסמו את הכינוי שלו באינטרנט וכתבו שמדובר בסוטה. חלק גם איימו עליו שאם ימשיך יפנו למשטרה, או להורים".

חוקרי היחידה המרכזית לנוער במשטרת מחוז ת"א, סיפרו כי עד כה נחקרו במסגרת הפרשה עשרות קטינות שנפלו קורבן, על פי החשד, למעשיו של נחום. החשוד נעצר בתחילת השבוע והיום האריך בית המשפט את מעצרו בשבעה ימים נוספים בחשד לסחיטה, אינוס והתחזות לאחר.

למרות החשדות החמורים, נחום מכחיש את כל הפרשה. עורכת דינו אהובה פרידמן אמרה היום כי "אפשר לומר שזה ממש רצח אופי ופגיעה בזכויות האדם הבסיסיות. מדובר בניפוח וספין".