חשד: עקץ בנקים במאות אלפי שקלים

זהות בדויה גרסת המציאות: תושב אריאל נעצר בחשד שהתחזה ל-4 אנשים שונים ועקץ בנקים שונים באזור המרכז במאות אלפי שקלים. על פי החשד, הוא השתמש בתעודות זהות מזויפות כדי ללוות כספים, בהם רכש בין היתר ג'יפ יוקרתי על חשבונם של אחרים – שחלקם מתברר - כבר לא בין החיים

חשד להונאת ענק באזור המרכז: תושב אריאל בן 38 נעצר הבוקר בחשד שהתחזה לארבעה אנשים שונים ולווה בשמם כספים משישה בנקים שונים. החקירה מגלה שהחשוד לא פעל מתוך מצוקה. באחת הפעמים, לווה 200 אלף שקלים ורכש באמצעותם ג'יפ יוקרתי.

החקירה החלה בעקבות תלונה של תושב אזור המרכז בשם סרגיי חזנוב, על כך שמספר חשבונות בנק נפתחו בשמו בסניפים שונים, למרות שלא ביקר בהם מעולם. חקירה של מחלק ההונאה במחוז תל אביב, הובילה את החוקרים אל אותו חשוד, והביאה למעצרו.

חשוד שהתחזה - גם לאנשים מתים

"החשוד הזמין כרטיסי אשראי באחד החשבונות שפתח, וכשהגיע לקחת אותו מהבנק, החוקרים המתינו לו ועצרו אותו", סיפר רב פקד אבי דיין, ראש מחלק ההונאה במחוז תל אביב לחדשות 2 באינטרנט. "בחיפוש ברכושו נמצאו ארבע תעודות זהות של אנשים שונים ברמת זיוף גבוהה, שחלקם כבר לא בין החיים".

שיטת הפעולה הייתה פשוטה: לאחר שהשיג את תעודות הזהות, החליף החשוד את התמונה ופתח חשבונות בנקים בסניפים שונים. החשוד ניהל את חשבונות הבנק ולקח הלווואות במאות אלפי שקלים, מבלי שהייתה לו כוונה להשיב את הכספים - ונעלם.

"עד כה ידוע לנו על חמישה עד שישה בנקים לפחות שנפלו בפח - אבל אני מעריך שהמספר יגדל ככל שנתקדם בחקירה", הוסיף דיין. הבוקר עם מעצרו, החשוד הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב.