המשטרה: "מור נהג תחת השפעת סמים"

שופטת בית משפט השלום בפ"ת האריכה ב-5 ימים את מעצרו של טל מור, החשוד שדרס למוות והפקיר את שניאור חשין ז"ל לפני כשבועיים. נציג המשטרה טען בדיון כי "בידי המשטרה יש ראיות לפיהן מור צרך סמים", אולם סירב לחשוף את תוצאות בדיקת הדם שנערכה לו. מור סירב לדבר למצלמה, אבל הפריח נשיקות לעבר בני משפחתו

מעצרו של טל מור, החשוד בדריסתו למוות של שניאור חשין ז"ל, הוארך היום בבית משפט השלום בפ"ת ב-5 ימים נוספים, זאת בפעם השלישית מאז מעצרו.

לטענת המשטרה, וכפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 באינטרנט, מור חשוד שנהג תחת השפעת סמים ואלכוהול בשעה שפגע בחשין, זאת על פי בדיקת הדם שנערכה לו. מור סירב לשוחח עם כלי התקשורת בבית המשפט, אולם חייך לעבר בני משפחתו שנכחו באולם הדיונים והפריח לעברם נשיקות.

עדיין לא נערך עימות בין מור ובין ר'

פרקליטתו של מור, עו"ד תמי אולמן, טענה במהלך הדיון בבית המשפט כי משך הזמן שנדרש לחקירה הוא תמוה, במיוחד לאור העובדה שהחשוד משתף פעולה בחקירה. "המשטרה נדרשה לספק תשובות לגבי תוצאות בדיקת הדם שנעשו לחשוד, ולא קיבלנו אותן", אמרה אולמן בשיחה עם חדשות 2, "וגם עימות בינו ובין העדה שהעידה על כך שהוא שתה אלכוהול - לא בוצע עדיין".

נציג המשטרה בדיון אמר כי יש ראיות לפיהן מור נהג ברכב כשהוא תחת השפעת סמים. למרות זאת, עורכי דינו של מור טוענים שטרם ראו את הבדיקות שערכה המשטרה. הדוח בעניין הסמים והאלכוהול מוגדר סודי, והוגש רק לשופטת שדנה בתיק.

השופטת שלהבת קמיר-וייס סירבה לקבל את טענות ההגנה. בתום הדיון קבעה השופטת כי "המשטרה פועלת נמרצות בחקירה", והאריכה את מעצרו של מור ב-5 ימים.

הבדיקות הוכיחו: טל מור צרך סמים

וודקה, ערק, קוקטייל אלכוהולי, בירה ובירה מהחבית - זו רשימת המשקאות שצרך לכאורה הצעיר מכפר ברוך לפני שעלה על ההגה. "באותו ערב טל הגיע מוקדם לבר, ואמר לי שהוא רוצה שנבלה ביחד. הוא חיכה עד שסיימתי לעבוד ובינתיים שתה", סיפרה ר' שבילתה עימו לחוקרי המשטרה.

"כשסיימתי את המשמרת הוא המשיך איתי ל'סקס בר' ותוך כדי נסיעה עישנו ג'וינט. כשהגענו למועדון הוא הזמין עוד משקאות אלכוהולים וגם שם המשכנו לעשן", הוסיפה ידידתו של מור.

סתירות בחדר החקירה

המשטרה מסרה בעבר כי ישנן כמה סתירות בחקירתו הממושכת של מור. אחד הדברים שמנסים לברר, זה מה עשה מור בכביש 444 לכיוון דרום, אם אמר שנסע בחזרה לביתו שבצפון. עוד אומרים במשטרה כי מור מנסה לשבש את החקירה. לדברי החוקרים, קיים חשש כי מור המתין 13 שעות בכוונה אחרי התאונה, לפני שהסגיר עצמו כדי לפגום בבדיקה לגילוי אלכוהול וסמים בדמו.

לטענתו הוא ניגש לרכב אך לא מצא כתמי דם. רק אחר הצהריים הוא החליט להתייצב בתחנת המשטרה ולהעיד בפני החוקרים. כעת הוא בעיקר חושש מהמפגש עם בני משפחתו של שניאור בן ה-43, שהשאיר אחריו אישה ושלושה ילדים. "אני כל כך מצטער, כואב לי", הוא מייבב. "אני מפחד להסתכל להם בעיניים".

דריסת שניאור חשין - סיקור מיוחד:

המשטרה: טל מור מסר עדויות סותרות

הבדיקות הוכיחו: טל מור צרך סמים

טל מור: הלוואי שהייתי יכול להיות במקום המנוח

צפו: טל מור מדבר לראשונה לאחר התאונה