המשטרה: לא יכולנו למנוע את רצח טלי עטר ז"ל

ועדת הבדיקה המשטרתית לאירועי רצח טלי עטר שאירע לפני כשבועיים באשדוד סיימה את תפקידה - ולא מצאה כשלים שהיו יכולים לעצור את מזל בר-אושר מלרצוח על פי החשד את עטר ז"ל, שנשאה ברחמה את בנה שיולד כפג ונפטר לאחר מספר ימים

המחוז הדרומי של המשטרה החליט לפני כשבועיים להקים ועדת בדיקה, בעקבות תלונות שעלו על טיפול משטרת אשדוד במקרה הרצח של טלי עטר ז"ל, שנדקרה למוות בחדר המדרגות בביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפייסבוק? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם סיום עבודת הצוות, לא נמצאו באירוע תקלות מבצעיות או מקצועיות בהתנהלות המשטרה, או כל תקלה שהייתה עשויה למנוע את אירוע הדקירה ותוצאתו הטרגית. למרות זאת, דיווח הצוות על ליקויים ברשת הקשר המשטרתית, ומפקד מחוז הדרום החליט להעביר את התקלה הזו לבחינה במטה הארצי של המשטרה.

תזכורת: סכסוך שכנות הוביל לרצח מזעזע

לפני כשבועיים נרצחה עטר לאחר סכסוך שכנות ארוך וממושך על פי החשד עטר נדקרה למוות על ידי שכנתה, מזל בר-אושר, בגלל קפה שנשפך בחדר המדרגות. המנוחה הייתה בחודש השמיני להיריונה. בתחילה הצליחו הרופאים ליילד את התינוק, אבל נאלצו לאחר מספר ימים לקבוע את מותו.

בעת הארכת המעצר של מזל בר אושר, גילה התובע המשטרתי את העובדה שבר אושר כבר נעצרה לפני שש שנים בחשד שדקרה את שכנתה, רינה איסקוב, במהלך סכסוך שכנות. לפני שלוש שנים הוגש נגדה כתב אישום בגין אותה תקיפה, אך היא שינתה את כתובתה ולא התייצבה לדיונים בבית המשפט. אחרי שלוש שנים של ניסיונות לאתר אותה, בית המשפט החליט למחוק את כתב האישום נגדה לבקשת מחלקת התביעות בלכיש.

הבקשה למחיקת כתב האישום הוגשה ב-9 ליוני, ארבעה ימים לפני הרצח של טלי עטר ז"ל, שהייתה גם כן שכנה של בר אושר. בבקשה ציין נציג תביעות לכיש: "נבקש למחוק את כתב האישום לצורך איתור הנאשמת". שופטת בית המשפט באשדוד, גילת שלו, נענתה לבקשת המשטרה ומחקה את כתב האישום.

הנאשמת לא אותרה והמשיכה להסתובב באופן חופשי

נציג דוברת מחוז דרום במשטרה ציין שכתב האישום הוגש בשנת 2007, אך בר אושר לא התייצבה לדיונים, ולכן החליט בית המשפט למחוק את כתב האישום, שמשמעותו להקפיא את ההליכים נגד בר אושר ולא לבטלם. כעת, לאחר שבר אושר נעצרה, יחודשו ההליכים נגדה והיא תואשם ברצח וגם בתקיפה שהתרחשה לפני שש שנים. השאלה המתבקשת היא האם מיצוי ההליכים נגדה מוקדם יותר יכול היה למנוע את הרצח של טלי עטר?

ארבעה ימים אחרי הרצח המזעזע של טלי עטר ז"ל, בני משפחתה נאלצו להיפרד גם מבנה הפעוט, שהיה מאושפז במצב אנוש בבית החולים קפלן ברחובות. התינוק אושפז תחילה בפגייה בבית החולים לאחר שהרופאים יילדו אותו בניתוח קיסרי דחוף. מותה של טלי עטר נקבע דקות לאחר הניתוח, והרופאים קיוו להציל את חיי הפעוט. 

"כשהאישה הגיעה לבית החולים היא הייתה למעשה ללא סימני חיים והעובר היה עם דופק והוצא בניתוח קיסרי", סיפר לחדשות 2 פרופ' אריק שינוול מבית החולים קפלן ברחבות. "אך עברו מספר דקות שבהן הוא לא קיבל חמצן שגרמו לו לפגיעה הדרגתית בכל מערכות הגוף". בשעה האחרונה מצבו הידרדר ולבסוף נקבע כאמור מותו.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

רצח טלי עטר - סיקור מיוחד:

האחות: "גרונה של טלי שוסף כמו צאן לטבח"

הדוקרת במשטרה: מצטערת - אבל לא מתחרטת

השכנה: "ככה לרצוח בגלל לכלוך במדרגות?"

עדי ראייה: "היא נרצחה לעיני ילדיה"

רצח באשדוד: אשה הרה נדקרה בסכין מטבח