צפו: בקבוק בראש בשביל אלף ש"ח

כמה רחוק מוכן ללכת שודד בשביל סכום קטן? צעיר שהתפרץ לקיוסק ביפו תקף באלימות את המוכר וניפץ בקבוק זכוכית על ראשו, מבלי להוציא את הסיגריה מהפה. הוא יצא משם עם אלף שקלים וחיוך, אך מצלמות האבטחה תיעדו את התקיפה והביאו לתפיסתו. כך זה נראה

זה היה מבצע מתוכנן היטב, שבוצע בשקט, בקור רוח ובעיקר - באלימות. יום שבת, חצות וחצי. אורן לרמן, מוכר בקיוסק, עוסק בענייניו - עד ששונייה ספרטק בן ה-26 מחדרה הופיע.  

"הבן אדם נכנס לקיוסק, בא למקרר של הפינלנדיות (וודקה)", מספר לרמן. "הוא מוציא שני בקבוקים, שם אותם על השולחן, אני ניגש לקופה, הוא בא ושואל אותי 'כמה זה עולה?', אני עומד להגיד לו כמה ואז הוא מביא לי את הבום בראש".

לרמן ממשיך ומשחזר את האירוע הקשה: "הוא נשאר עם חתיכה ביד ונראה לי שהוא ניסה לדקור אותי איתה". מצלמות האבטחה תיעדו כיצד הצליח השודד להניס את המוכר ולאחר מכן ניגש בקור רוח לקופה, מטיח אותה בדלפק וגונב ממנה 1,000 שקלים. כל זאת, בלי להוציא את הסיגריה מהפה.

הטביעות משברי הבקבוק הסגירו את השודד

"באה לפה משטרה ולקחו תביעות אצבע", נזכר לרמן, שממשיך לעבוד בקיוסק. חוקרי מרחב יפתח שהגיעו לזירה הפיצו את הסרטון בתחנות ברחבי הארץ ולאחר מספר שבועות העבריין זוהה על ידי שוטר שהכיר אותו מעבירות קודמות. הצלבה עם תביעות האצבע שנלקחו מבקבוק הוודקה העלתה שזה האיש המבוקש.

למרבה המזל זה נגמר בפציעות קלות, ואורן יכול עכשיו לחזור לעבודה. "זה לא קרה לי אף פעם, אבל אין לי מזה משהו", הוא מדגיש. "ברור שזה מפחיד באותו רגע, אבל ממשיכים הלאה".

רוצים לקבל עוד תיעודים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק