הדורס בכה בבית המשפט: "מתפלל שאין לי קשר לזה"

מעצרו של טל מור, החשוד שהרג והפקיר את שניאור חשין על הכביש, הוארך הלילה ב-5 ימים. מור מירר בבכי בית המשפט, ואמר: "אני מתפלל שאין לי קשר לזה, אבל אם יש לי קשר - אקבל כל עונש שמגיע לי". אמו של הדורס: "הוא נשמה טהורה ואומר את האמת, הבן שלנו לא פושע". צפו בדבריו של הנהג הדורס

מעצרו של טל מור, החשוד שדרס למוות והפקיר את שניאור חשין לפנות בוקר יום שישי האחרון, הוארך הלילה בחמישה ימים בבית משפט השלום בראשון לציון. הלוויתו של חשין תיערך הערב בשעה 17:00 בבית העלמין בגבעת השלושה.

מור הגיע הלילה לבית המשפט כשהוא ממרר בבכי והביע צער רב על מותו של רוכב האופניים. "אני משתתף בצערם (של המשפחה), אם יש לי קשר אני אקבל כל עונש שמגיע לי", אמר למצלמות.

"יש לי 15 אחיינים, ואני יודע שהיה לו ילדים וזה קשה לי", התייחס מור לילדיו של חשין. "אני כל כך מתפלל שאין לי לזה שום קשר, אם יש לי קשר אני אשב. אני רוצה שהמשפחה שלי תהיה חזקה, ואל תחשבו עלי, בפנים אני חזק, אין לי בעיה עם זה. תהיו חזקים, ותשמרו על סבא וסבתא".

אמו של הנהג הדורס: "זה היה ביש מזל"

סופי מור, אמו של טל הייתה האדם הראשון שאליו פנה לאחר שהתחוור לו כי היה במקום התאונה. "זה היה ביש מזל, אנחנו רוצים להגיד כמה אנחנו מצטערים על הטרגדיה הנוראית הזאת, ולהביע את הכאב שלנו בפני משפחת חשין", אמרה האם הבוקר לאחר הארכת מעצרו של בנה. "אנחנו כואבים את זה שבנם נהרג וכל משפחת מור משתתפת בצערם ומקווים שהם יהיו חזקים".

לדברי מור, לאחר הפגיעה הוא חזר לביתו כיוון שחשב שפגע בטעות במעקה הבטיחות. רק לאחר שהבין שייתכן כי הוא מעורב בתאונה, יצר קשר עם אמו. "הוא שלח לי הודעת טקסט ביום שישי בצהריים ומאז הכל כבר מופיע בתקשורת", סיפרה הבוקר אמו בראיון לגלי צה"ל.

"הוא כתב שהוא מרגיש שאולי משהו לא בסדר, והלכתי אליו כדי לחזק אותו ולטפל בו", הוסיפה האם. "הוא היה במצב קשה. אני לא רוצה להיכנס להמתנה שלו עד ההודעה למשטרה, זה יתברר בחקירה".

"אם הוא היה יודע שהוא פגע - הוא היה עוצר להגיש עזרה"

בראיון ראשון מאז התגלתה מעורבותו לכאורה של בנה תאונת הפגע וברח, פנתה אמו של מור למשפחת חשין על מנת להביע את תנחומיה. "אני רוצה להגיד למשפחת חשין שאנחנו כואבים את אובדן החיים ולומר שהבן שלנו הוא לא פושע. זה היה יכול לקרות לכל אחד, מה שהתקשורת עושה זה דבר נוראי. אין לו עבר פלילי, הוא בן אדם מקסים ומדהים, הוא בן נפלא, הוא היה מועמד לקורס טיס. הפרסומים בתקשורת על העבר הפלילי שלו הם שקר, אין לו עבר פלילי. התקשורת חרצה את דינו מראש".

במשטרה חושדים שמור ניסה לשבש מהלכי חקירה ולכן המתין 14 שעות עד שהחליט להסגיר עצמו למשטרה, אבל לדברי אמו בנה אומר אמת. "הילד שלי הוא נשמה טהורה, הוא אומר את האמת ואני מאמינה לו", אמרה האם. "אני יודעת מה קרה, הוא בוכה ומצטער אבל הדברים יתבררו בבית משפט".

פרקליטתו: "אין שום ראייה שהוא היה שיכור"

עו"ד תמי אולמן, סניגוריתו של החשוד חיזקה הבוקר את גרסתו לפיה הוא לא נהג תחת השפעת אלכוהול. "המשטרה טענה חד משמעית שאין לה שום ראייה שהוא היה שיכור, היא בודקת את העניין אבל זה אפילו לא בשלב של ראייה לכאורה", אמרה בראיון לגלי צה"ל. "הבחור לא ידע שהוא פגע במנוח, לו היה יודע - היה עוצר להגיש לו עזרה. הוא לא ידע בדיוק במה הוא פגע, הוא חשב שהוא פגע במעקה, זה מה שהוא הודיע לחברת הביטוח".

לדבריה היו לו די הזדמנויות לברוח אך הוא בחר להסגיר את עצמו למשטרה. "הוא בא מעצמו ולקח אחריות", אמרה אולמן. "הוא אמר שהוא שתה כוס בירה אחת. הוא חד משמעית לא השתמש בחשיש באותו ערב. הוא בילה עם חברים אבל היה לבד ברכב חד משמעית לכל אורך האירוע. לכן הוא היה משוכנע בשלב מסוים שזה לא הוא ושהמשטרה טעתה.

עורכת הדין הכחישה באופן נחרץ את הטענות לפיהן החשוד ירד מהרכב לאחר התאונה ושוחח עם חברים. "אין עדות שתומכת בכך זה היה טל, איש לא ידע לתת תיאור שלו לחוקרים".

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תאונת הפגע וברח - סיקור מיוחד:

החשד נגד מור: הריגה והפקרה

חשד: אנשים נוספים היו עם מור בזמן התאונה

במשטרה חושדים: מור נהג בשכרות

דורס בנו של השופט חשין הסגיר עצמו למשטרה

"דריסת בנו של חשין - כמו רצח"