מיכאל מור שוב מסתבך

העבריין מיכאל מור ש"הוגלה" מנהריה לאחר שחרורו האחרון מהכלא חשוד שהוא ממשיך לפעול גם מרחוק: לפני כשבוע הוא הוזמן למשרדי ימ"ר גליל, שם נחקר בחשד למעורבות לשני נסיונות רצח שהיו בנהריה בחודשיים האחרונים. פרקליטו של מור מכחיש כל קשר למעשים: "חבל שהמשטרה גורמת נזק מיותר לאדם שכבר שילם את חובו לחברה"

פועל מרחוק? העבריין מיכאל מור שהשתחרר לאחרונה מהכלא והורחק מנהריה, חשוד במעורבות בשני ניסיונות החיסול שהיו בעיר בחודשיים האחרונים.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ביום רביעי האחרון מור הוזמן למשרדי היחידה המרכזית של מרחב הגליל בחשדים שהוא מעורב בשני אירועי בירי שאירעו לפני ארבעה ושבעה שבועות בעיר. החשד הוא שמור, שעבר להתגורר ביקנעם מאז שחרורו מהכלא, היה מעורב בניסיון הרצח כמשלח.

בתום החקירה, מור שוחרר לביתו באותם תנאים מגבילים שבהם הוא שוהה מאז שחרורו מהכלא בהם, צו הרחקה מנהריה והחובה להתייצב בתחנת המשטרה בפרקי זמן שנקבעו לו. מור סירב לשתף פעלה עם השוטרים והכחיש כל קשר למעשים המיוחסים לו.

סניגורו של מור, יהלי שפרלינג אמר בתגובה כי מדובר בחשדות שווא וכי מאז שחרורו הוא אינו נכנס לנהריה ואינו מעורב בכל אירועי הפשיעה שם. "מדובר בניסיון נוסף של המשטרה לערב לקוח שלי במקרים שאינם קשורים אליו", אמר הסניגור. "חבל גם שהמשטרה מדליפה את הדברים האלו הלאה וגורמת נזק מיותר למור, שכבר שילם את חובו לחברה"

בתוך חודשיים: שני ניסיונות חיסול בעיר

לפני כחודש אירע ניסיון חיסול בנהריה כשאלמונים פתחו בירי לעבר צעיר בן 24 שנסע במכוניתו ברחוב איסי לה-מולינו בשכונה הדרומית בנהריה, שעה שאזרחים חפים מפשע שהו ברחוב.

עדי ראייה דיווחו שכתוצאה מהירי איבד הצעיר את השליטה על כלי הרכב והתנגש בקיר בטון. מספר קליעים חדרו את צדה הימני של המכונית ופגעו בנהג, שהינו מוכר למשטרה כבעל עבר פלילי - והוא נפצע קשה באזור הירך ופונה לבית החולים בעיר. יחד עמו שהה ברכב צעיר נוסף, כבן 22, שנפגע באורח קל ופונה אף הוא לבית החולים.

המשטרה פתחה בחקירת האירוע, כשכיוון החקירה המרכזי הוא ניסיון חיסול על רקע סכסוך בין עבריינים. חקירת האירוע הוטלה על היחידה המרכזית גליל. לפני כחודש התרחש אירוע דומה בנהריה שהסתיים הרצח עבריין מוכר. אותו חיסול בוצע מרחק מטרים ספורים מתחנת המשטרה המקומית.