התחזה ל"רב מקובל", הטיל קללה על קטינות - ובעל אותן

גבר בן 56 מהוד השרון נעצר היום בחשד ששידל במשך שנים רבות נערות מגיל 13 עד 22 לקיים עמו יחסי מין. על פי החשד, הוא הציג עצמו כ"רב מקובל" ואיים על הנערות שאם לא יסכימו לשכב איתו - יטיל עליהן קללות. חלק מהנפגעות סירבו להעיד נגדו כי חששו מהקללה שהטיל עליהן החשוד - חוקרי המשטרה הביאו רב שיסיר את הקללה

חשוד בשידול במשך שנים. למצולם אין קשר לידיעה (חדשות 2)

חקירה סמויה שהתנהלה בשבועות האחרונים במשטרת כפר סבא הביאה היום למעצרו של גבר בן 56, תושב הוד השרון, החשוד שנהג לשדל קטינות בעלות מצוקות נפשיות ואחרות לקיום יחסי מין במשך שנים רבות, תוך שהוא מהווה "יועץ רוחני" ודמות אב לנערות.

מפרטי החקירה עולה כי האיש נהג להציג את עצמו כ"רב מקובל", תוך שהוא מטיל קללות, איסורים וחרמות כלפי קורבנותיו ובני משפחותיהן. על פי החשד, קטינות שסירבו להיענות לבקשתו לקיים יחסי מין - נענשו בקללות מסוגים שונים.

רב ידוע התיר את הקללה - הנערה הסכימה להעיד

צוות החקירה נעזר ברב ידוע המקובל על אחת המתלוננות, שביצע טקס של התרת נדרים וקללות שהטיל עליה החשוד. רק לאחר מכן הסכימה לשתף פעולה עם המשטרה, להתלונן על החשוד ולתת עדות לחוקרים.

בפשיטה שבוצעה היום על ידי שוטרי התחנה בסיוע צוות מג"ב בביתו של החשוד בהוד השרון, נמצאו ראיות רבות הקושרות את האיש לביצוע העבירות המיוחסות לו. בן ה-56 חשוד בבעילה אסורה בהסכמה ובבעילה אסורה תוך ניצול מצב נפשי.

מחר הוא יובא להארכת מעצרו בבית משפט השלום בכפר סבא. המשטרה מבקשת כעת את עזרת הציבור באיתור נשים נוספות שנפלו גם הן קורבן לאותו "יועץ רוחני".

ניצול שנמשך שנים ארוכות

פקד עו"ד רפי וקנין, ראש משרד חקירות במשטרת כפר סבא, סיפר לחדשות 2 כי החשוד קשר את עצמו בחקירה לחלק מהתלונות. "מדובר בכמה נשים וילדות בגילאי 13 וחצי עד 22, שבחלק מהן מדובר על קיום יחסי מין תוך ניצול מצוקתן הנפשית במשך שנים. באחד המקרים הניצול הזה נמשך 16 שנה", אמר פקד וקנין.

קצין המשטרה הוסיף כי "חלק מהנשים סירבו למסור עדות נגד החשוד משום שהוא הטיל עליהן קללה, ולכן נעזרנו ברב מקובל שהסיר את הקללות והחרמות שהחשוד הטיל עליהן".