ההתעללות בשפלה: האם שתקה - בגלל בתה שעמדה להתחתן

אשתו של האב החשוד בהתעללות הקשה בבנותיו במשך 15 שנה, ידעה מהפרשה - ושתקה כדי לא לפגוע בחתונתה של בתה. מעצרה הוארך היום ב-4 ימים, גם האב עדיין במעצר

מסתעפת פרשת ההתעללות הקשה בשפלה: מעצרה של האם, אשתו של האב החשוד בהתעללות בבנותיו, הוארך היום בבית המשפט בארבעה ימים. היא חשודה כי ידעה על מעשיו של בעלה - ולא סיפרה לאיש. עם זאת, פרקליטתה טוענת כי היא דווקא כן רצתה להתלונן על כך - אולם התעכבה עם הגשת התלונה בשל החשש שהדבר ישפיע על חתונתה הקרובה של אחת מהבנות.

אמש זומנה האם לתת עדות במשטרה, והממצאים קשרו אותה לכך שידעה על ההתעללות הקשה - ושתקה. החשד נגד האם עלה בעקבות סיפורה של אחת הבנות, כי לפני כשנה לערך סיפרה לשני הוריה בסלון ביתם על ההתעללויות הקשות. לדברי אחת הבנות, האם הסתפקה בנזיפה בלבד, והבנות דרשו האב יסולק מהבית.

מכל הממצאים עולה כי האם העדיפה לשתוק במקום לדווח על שאירע. האם להגנתה אומרת כי מעולם לא ידעה, ואם הייתה יודעת - לא הייתה שותקת לרגע. "מדובר באמא שהיא למעשה הקורבן בעצמה", אמרה היום עורכת דינה של האם, אורית חיון. "אם החשוד ביצע את המעשים המיוחסים לו, אלו הן עבירות חמורות מאוד, ואנו מקווים כי הוא יקבל את העונש שמגיע לנו. האם ידעה מהסיפור לפני מספר חודשים, והזדעזעה מהם. היא לא רצתה לעשות משהו עד עכשיו כדי לא לפגוע באחת הבנות שעמדה להתחתן".

שתקה 15 שנים - והחליטה להתלונן 

אמש נחשפה הפרשה הקשה. בתו של האב החשוד החליטה לשבור שתיקה אחרי 15 שנים במהלכן לטענתה עברה התעללות מינית קשה. היא צעדה לתחנת המשטרה, שם הגישה תלונה נגד האיש שביצע מעשים מיניים בה ובאחיותיה, וסיפרה לחוקרים כי החשוד - הוא לא אחר מאשר אביה.

לדברי הצעירה בת ה-20, היא וארבע אחיותיה עברו התעללות ממושכת מאז שהייתה בת 5 שכללה מעשי אונס, מעשים מגונים ומעשי סדום שהתבצעו על בסיס קבוע, מבלי שאיש יודע על כך. בעקבות התלונה האב נעצר ונלקח לחקירה. החוקרים זימנו גם את אחותה הבכורה של המתלוננת, שתמכה בגרסת המתלוננת.

החשוד, תושב אחד היישובים בשפלה ואב לחמש בנות, יובא בהמשך היום לבית משפט השלום בראשון לציון, שם ייערך דיון בהארכת מעצרו. בחקירה הראשונית האב קשר עצמו לחלק מהמעשים המיוחסים לו. במקביל לחקירת האב נבדקת מידת מעורבותה של האם במעשים שהתרחשו בבית המשפחה.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק