לראשונה בישראל: קילל את האקסית בפייסבוק והורשע בפלילים

פרסום ראשון: בית משפט השלום בחיפה הרשיע, לראשונה בישראל, את תושב הצפון שהעלה תמונות של האקסית שלו לפייסבוק בצירוף קללות עסיסיות. האקסית פנתה לבית המשפט בצעד חריג, וזה - בצעד חריג עוד יותר - הרשיע את האיש בעבירה על חוק לשון הרע, חייב אותו בתשלום 50 אלף שקל פיצויים וייתכן שיגזור עליו עבודות שירות

קיללתם מישהו בפייסבוק? מעכשיו כדאי שתחשבו טוב טוב על מעשיכם, כי אתם עשויים להיות מורשעים בפלילים.

בית משפט השלום בחיפה הרשיע אתמול, לראשונה בתולדות המשפט בישראל, את תושב הצפון שהעלה לפייסבוק תמונות של חברתו לשעבר בצירוף שורה של קללות עסיסיות. גזר הדין טרם ניתן, אולם ייתכן מאד שהאיש יישלח לעבודות שירות בעקבות ההרשעה.

תחילת הפרשה לפני כמה שנים, אז הכירה ש' - בת 31 מאזור חיפה, את א', תושב הצפון גם הוא. השניים יצאו במשך מספר חודשים ולבסוף נפרדו בספטמבר 2007. אחרי חודשיים היא גילתה שהוא פירסם בפייסבוק תמונות שלה בצירוף קללות עסיסיות, בין היתר כינה אותה "bitch" וגם "slut".

ש' החליטה לתבוע אותו, לראשונה בישראל, באמצעות הליך פלילי, ואתמול בית המשפט השלום בחיפה הרשיע אותו לפי חוק איסור לשון הרע ושלח אותו לקבלת תסקיר מבחן וייתכן לעבודות שירות. השופט פסק עוד על פיצוי שיצטרך לשלם האיש, בגובה 50 אלף שקלים.

"הרגשתי ערומה, שכולם חושבים שאני זונה"

"זה התחיל מהפייסבוק", אומרת היום ש' למצלמת חדשות 2. "וככה הגעתי לפרופיל שלו. ויש שם תמונה שלי וכתוב 'למה זונות הן כאלה זונות?'. הרגשתי בושה עצומה, אפילו לא כעסתי - נעלבתי. הרגשתי ערומה, שכולם חושבים שאני זונה. זה פגע בי מאד. מה נשאר לבן אדם אם לא השם שלו בסופו של יום?".

"לו חפץ היה הנאשם להסיר את חוצנו מן הקובלת ולנתק את הקשר ביניהם", כתב בית המשפט בהחלטתו היום, "ניתן היה להסיר את תמונותיה בכללותם מן הפרופיל שלו, אך הנאשם ביכר להותיר את התמונות ולייחס לקובלת תכונות מסויימות תוך פגיעה בכבודה, כזוגתו בעבר, כאישה בוגרת וכאדם".

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק