סוכנת סמויה הפלילה 41 סוחרי סמים

בפעם הראשונה השתמשה המשטרה סוכנת סמויה ממוצא אתיופי. מבצע "מלכת שבא" הוכתר בהצלחה, לאחר שהסוכנת הפלילה 31 חשודים, בהם 3 נשים מתוכן אחת בהריון מתקדם, קטינים ושישה סוחרים שמוכרים למשטרה

הסוכנת ש' (משטרת ישראל)

ישראל מתייבשת ובעקבות מבצע "מלכת שבא" היא תתייבש עוד יותר, לאחר שסוכנת משטרה הופעה בשמונת החודשים האחרונים באזור השפלה והשרון, והביאה לתפיסתם של 41 חשודים בסחר בסמים.

הסוכנת, צעירה בת 28 ממוצא אתיופי הפלילה את החשודים, בהן שלוש נשים שאחת מהן אף בהריון מתקדם וכן קטין, קטינה ושישה בני אדם שכבר מוכרים למשטרה מתחום הסמים. יש לציין כי זו הפעם הראשונה שהמשטרה מפעילה סוכנת סמויה ממוצא אתיופי.

ש', שחשפה את עבודתה החדשה למשפחתה רק לפנות בוקר סיפרה: "המשפחה מאוד שמחה אבל דאגה, חלק לא הבינו מדוע סיכנתי עצמי". ואכן היא הציבה לעצמה סכנות רבות. במהלך הפעילות ש' נדרשה לרכוש את אמונם של סוכני הסמים ולעשות פעולות שיוכיחו כי כוונותיה רציניות. "רוב הזמן לא פחדתי כי ידעתי שהמפעילים נמצאים באזור ומוכנים לקפוץ בעת צרה".

"יש אנשים שהתקרבתי אליהם", סיפרה ש' על כמה מהסוחרים, "אבל בסופו של דבר לא היה אכפת לי שיעצרו אותם. בסופו של דבר הם עושים דבר אסור שמזיק לנוער ולחברה".

ומה צופן לה העתיד? בעקבות הצלחת המבצע קיבלה ש' תעודת שוטר. היא רוצה להישאר בימ"ר ולהתפתח שם, ומקווה לצאת בהמשך לקורס קצינים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות